Metallica wyda album jesienią 2016?

Aleksandra Degórska
15.06.2016 08:49
|north Fot. Pacific Press / Sipa USA / East News

Fani odliczają dni do premiery nowego wydawnictwa thrashmetowej legendy. Jak się okazuje premiera odbędzie się już niebawem.

Zapewne sami muzycy mają dosyć pytań dotyczących następcy „Death Magnetic” z 2008 roku. Kapela nie śpieszyła się z wydaniem czegoś nowego, bo stawia na jakość, a jak wiadomo stworzenie czegoś naprawdę dobrego zajmuje trochę czasu.

Jeszcze w październiku 2015 Metallica udostępniła krótki filmik ze studia nagraniowego, co niezwykle ucieszyło fanów, bo oznaczało, że panowie w końcu zabrali się do pracy. Za produkcję materiału jest odpowiedzialny Greg Fidelman. Natomiast Lars Ulrich zdradził, że 2016 rok będzie naprawdę gorący.

W końcu dowiedzieliśmy się, że Metallica rozpoczęła miksowanie materiału, tak więc premiera płyty zbliża się wielkimi krokami. Informacja o tym pojawiła się w artykule Dana Nykolayko, który przeprowadził wywiad z Jamesem Hetfieldem oraz Larsem Ulrichem na potrzeby strony Metallica.com.

Teraz poznaliśmy kolejny element tej układanki. W czasie wywiadu przed meczem w San Jose w Kalifornii między San Jose Sharks i Pittsburgh Penguins zapytano Jamesa Hetfielda o nadchodzące wydawnictwo. Muzyk potwierdził doniesienia dotyczące krążka:

Miksujemy właśnie materiał, mamy nadzieję, że jesienią 2016 ukaże się płyta. Jesteśmy tym bardzo podkręceni. Krążek powstawał długo. To właśnie robimy - kochamy grać i kolejny album będzie taki, jaki powinien być, więc jesteśmy bardzo podekscytowani.

Zobaczcie, co jeszcze w wywiadzie powiedział frontman:

Miejmy nadzieję, że Metallica dotrzyma słowa i już wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa. Tymczasem z obozu Metalliki doszła do fanów smutna wiadomość dotycząca wydania demówki „No Life ‘Til Leather”, która pochodzi z 1982 roku.

Kasetę wydano w 2015 roku w ramach Record Store Day i planowano również wypuścić nagranie na CD, winylu oraz jako box. 

Niestety, jak zdradził Lars Ulrich, te plany nie dojdą do skutku:

Pojawiły się pewne nieoczekiwane trudności prawne, które zapobiegły wydaniu boxu „No Life ‘Til Leather” w takiej wizji, jaką sobie zaplanowaliśmy. 

Te problemy spowodowały, że muzycy się zniechęcili całą sprawą i skupili się na wydaniu reedycji „Kill 'Em All”. Czas pokaże, czy „No Life ‘Til Leather” trafi kiedyś w ręce fanów.

Jedyne czego możemy być pewni to tego, że już wkrótce domową dyskografię będzie można wzbogacić o nowy studyjny krążek Metalliki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.