Metallica udostępniła klip do „Moth Into Flame”

Aleksandra Degórska
26.09.2016 18:57
|north Fot. kadr z wideo

Nadszedł czas na kolejny numer z 10. wydawnictwa zespołu. Jak brzmi najnowszy singiel od Metalliki?

Fani zespołu muszą mieć naprawdę stalowe nerwy, bowiem na następcę „Death Magnetic” trzeba było czekać 8 lat. W końcu w połowie sierpnia 2016 usłyszeliśmy pierwszy singiel „Hardwired” promujący 10. studyjną płytę zatytułowaną „Hardwired…To Self-Destruct”. Premierę krążka wyznaczono na 18 listopada 2016 roku. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Greg Fidelman.

Po ponad miesiącu od poprzedniego singla poznaliśmy kolejny numer z tego albumu. Najnowszy utwór nosi tytuł Moth Into Flame. Do numeru powstał teledysk w reżyserii Toma Kirka. W klipie widzimy stary telewizor, który pokazuje muzyków Metalliki wykonujących ponad 6-minutowy utwór.

Robert Trujillo zapewniał, że nowy krążek to powrót do thrashmetalowych korzeni. Sprawdźcie zatem, czy rzeczywiście tak jest:

Najnowsze klipy Metalliki powstają w zaskakującym tempie, bo zdjęcie z nagrań pojawiło się jeszcze na Instagramie 23 września 2016. Szkoda, że tak szybko nie tworzą nowego materiału:

W jednym z wywiadów James Hetfield na pytanie odnośnie tego, który numer z nowej płyty zawiera najlepszą według niego warstwę tekstową, wytypował m.in. 2. singiel:

Pod względem tekstu lubię „Moth Into Flame”, „Am I Savage” i uwielbiam „Dream No More”, który jest jakby kolejnym odniesieniem do „The Call of Ktulu”, tylko w innym klimacie.

W ramach wersji deluxe Metallica wyda dwa krążki - jeden z materiałem „Hardwired…To Self-Destruct”, na drugim zaś znajdą się covery Iron Maiden, Deep Purple i Dio, jak również nagranie z koncertu z okazji Record Store Day 2016 w sklepie Rasputin Music w Berkeley.

Co więcej zespół zapowiedział trasę koncertową w ramach promocji nowego krążka. Nowe tournee to również nowa perkusja Larsa Ulricha:

Metallica ogłosiła pierwsze koncerty w Europie i kapela odwiedzi Kopenhagę w lutym 2017 roku. Czy wpadnie również do Polski? Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Jak oceniacie nowy utwór od Metalliki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.