Obejrzyj pełny koncert Metalliki z Record Store Day 2016

Jakub Gańko
17.04.2016 12:22
Obejrzyj pełny koncert Metalliki z Record Store Day 2016 Fot. kadr z wideo

James Hetfield i spółka wykonali kameralny set starych utworów w sklepie Rasputin Music w Berkeley. Zobacz cały występ!

Metallica była w 2016 roku oficjalnym ambasadorem święta sklepów i kolekcjonerów płytowych, Record Store Day. Z tej okazji wydała bogate reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”, a także zapis koncertu z klubu Bataclan z 2003 roku. Dla mieszkańców Kalifornii przygotowała również darmowy koncert w sklepie płytowym Rasputin Music.

Jak nietrudno się domyślić, wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, w związku z czym nie wystarczyło być 16 kwietnia 2016 roku w okolicy. Na występ załapała się zaledwie garstka szczęśliwców spośród członków oficjalnego fanklubu Metalliki. Wszystkim pozostałym zespół zaoferował możliwość obejrzenia transmisji w internecie, teraz zaś na oficjalnym profilu grupy na Facebooku możemy obejrzeć wysokiej jakości nagranie z całego wydarzenia.

Grupa dała się porwać nostalgii i wykonała materiał wyłącznie z okresu pierwszych dwóch płyt, w tym cover „Helpless” Diamond Head, który wykonywała już w 1982 roku na swoim pierwszym koncercie w historii. Powrót do przeszłości sprawił muzykom mnóstwo radości, czym nie omieszkali się pochwalić, udostępniając również kilka zdjęć ze sklepu.

Doskonale się bawiliśmy, obchodząc Record Store Day w Rasputin Music razem z naszymi fanami i pewnymi bardzo starymi przyjaciółmi! Dzięki, że wpadliście! Mamy nadzieję, że oglądanie tego występu w sieci sprawiło Wam tyle samo frajdy, co nam granie.

Jakich przyjaciół zespół ma na myśli? Wśród publiczności nie zabrakło kilku wyjątkowych osobistości. Oprócz członków rodzin muzyków, występ oglądał m.in. Ray Burton - ojciec tragicznie zmarłego Cliffa Burtona. Oprócz tego na sali znalazł się też Mike Bordin, perkusista Faith No More, a także Jonny i Marsha Zazula, którzy byli odpowiedzialni za pierwszy kontrakt płytowy Metalliki z wytwórnią Megaforce. Oto wszystkie utwory, które usłyszało grono fanów w sklepie.

Tracklista:

  1. Helpless
  2. Hit The Lights
  3. The Four Horsemen
  4. Ride The Lightning
  5. Fade To Black
  6. Jump In The Fire
  7. For Whom The Bell Tolls
  8. Creeping Death
  9. Metal Militia

W tym roku czeka nas jeszcze specjalny album poświęcony płycie „Master of Puppets” oraz - najprawdopodobniej - premierowy materiał od Metalliki, który trafi na następcę „Death Magnetic”. Dodatkowo Lars Ulrich zapowiedział również, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się wznowień kolejnych płyt zespołu.

Jak Wam się podobał koncert z Rasputin Music?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.