Metallica złożyła hołd zmarłemu basiście Celtic Frost na koncercie w Genewie

Aleksandra Degórska
12.04.2018 09:18
Metallica w coverze Celtic Frost|undefined Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak Robert Trujillo i Kirk Hammett wykonali utwór „Procreation Of The Wicked”, który został zadedykowany basiście Celtic Frost.

Podczas występu Metalliki w Genewie 11 kwietnia 2018 muzycy zagrali cover Celtic Frost. Chodzi o utwór „Procreation Of The Wicked” z debiutanckiej płyty kapeli zatytułowanej Morbid Tales. Był to również ukłon w stronę basisty Celtic Frost, który zmarł w 2017 roku z powodu ataku serca. Martin Eric Ain miał 50 lat.

Za wykonanie utworu szwajcarskiej grupy odpowiedzialni są Kirk Hammett i Rob Trujillo, którzy już wcześniej zagrali takie covery, jak „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, czy „A Legjobb Méreg” wykonany w Budapeczcie. Natomiast niemieccy fani mogli usłyszeć utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie.

Metallica w hołdzie basiście Celtic Frost.

Posłuchajcie zatem, jak duet poradził sobie z repertuarem Szwajcarów:

Metallica w Polsce 2018

Grupa zagrała w sumie 16 koncertów w ramach europejskiej trasy promującej album „Hardwired… To Self-Destruct” i przed muzykami jeszcze 8 kolejnych występów do połowy maja 2018. Czy thrashmetalowcy zdecydują się zaprezentować polski cover również podczas koncertu w Krakowie?

28 kwietnia 2018 Metallica po raz kolejny zawita do Polski. James Hetfield i spółka zagrają w Tauron Arena Kraków.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.