Muzycy reagują na śmierć Vinniego Paula. Posłuchaj coverów Pantery w wykonaniu gwiazd rocka i metalu

Aleksandra Degórska
25.06.2018 11:37
Vinnie Paul nie żyje|undefined Fot. kadr z wideo

Artyści m.in. Guns N' Roses, Pantery czy Megadeth złożyli hołd zmarłemu perkusiście.

Trudno w to uwierzyć, że nie ma już wśród nas Vinniego Paula. Perkusista niespodziewanie zmarł w wieku 54 lat w piątek 22 czerwca 2018 w swoim domu w Las Vegas. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną jego śmierci był zawał serca.

Wiadomość o śmierci muzyka szybko się rozeszła i w trakcie weekendu wielu muzyków postanowiło złożyć muzyczny hołd perkusiście. Nie zabrakło również wpisów w social mediach, w których artyści wspominali zmarłego perkusistę i dzielili się swoimi wspólnymi zdjęciami.

Muzycy reagują na śmierć Vinniego Paula

Zespół Bad Wolves stworzył cover The Cranberries „Zombie”, by upamiętnić zmarłą Dolores O'Riordan. Również śmierć Vinniego Paula był dla muzyków mocnym szokiem i artyści postanowili zagrać cover Pantery „Sandblasted Skin”.

Natomiast Avenged Sevenfold podczas swojego występu na Hellfest 2018 wyświetlali zdjęcia zmarłego perkusisty oraz zadedykowali mu utwór „Hail to the King”.

Dave Mustaine w takich słowach pożegnał swojego przyjaciela:

W Belgii rano dowiedziałem się, że zmarł mój przyjaciel Vinnie Paul. Kolejny bohater muzyki metalowej odszedł za wcześnie. Przywitaj się z Darylem, spoczywaj w pokoju mój drogi przyjacielu.

23 czerwca 2018 roku Nita Strauss z kapeli Alice Coopera oraz Nick Bowcott z Grim Reaper zagrali specjalnie cover Pantery „Walk” na koncercie na Sweetwater Gearfest 2018 w Fort Wayne w stanie Indiana.

Brian Welch z grupy Korn wyznał, że stracił kolejną bliską osobę, a świat muzyki przez ostatnie parę lat ciągle doznaje szoku, gdy odchodzi przedwcześnie któryś z ważnych muzyków:

Vinnie Paul był definitywnie najmilszą żyjącą legendą jaką znałem. Wiele wycierpiał i mimo to miał w sobie dużo miłości i pozytywu. Człowiek o dobrej duszy i szczodrym sercu.

Muzyk wyznał, że Korn niejednokrotnie usłyszał komplementy od perkusisty, jak również otrzymał od niego prezenty - m.in. Fieldy został kiedyś obdarowany basem z podpisem Paula McCartneya.

Również Duff McKagan z Guns N' Roses dobrze wspomina zmarłego muzyka.

Spoczywaj w pokoju Vince. Przyjaciel, humorysta, świetny perkusista, dobry człowiek. Składam kondolencje rodzinie. Będę tęsknić za tobą bracie...

Zapewne minie jeszcze trochę czasy, zanim poznamy oficjalne oświadczenie koronera w sprawie śmierci Vinniego Paula. Ciało perkusisty spocznie w Teksasie obok matki oraz brata Dimebaga Darella.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.