The Voice of Poland 2018: Uczestniczka doprowadziła jurorów do płaczu śpiewając „Krakowski Spleen” Maanamu

01.10.2018 20:13
Maanam w The Voice of Poland|undefined Fot. kadr z wideo

Dominika Kuręda sprawiła, że jurorzy zaniemówili, a nawet uronili kilka łez, wspominając zmarłą Olgę „Korę” Sipowicz.

Kolejna edycja The Voice of Poland, popularnego programu dla fanów muzyki i przyszłych gwiazd rozpoczęła się w Polsce. Uczestnicy prezentują wybrane przez siebie utwory, a sędziowie - poprzez naciśnięcie guzika - mogą wyrazić chęć przyjęcia zawodnika do swojej drużyny. Choć występujący mogą zdecydować się na dowolny repertuar, nie bez wpływu pozostają na nich, a także na widzów i sędziów, wydarzenia z muzycznego świata.   

Jednym z nich była śmierć Olgi „Kory” Sipowicz. Artystka zmarła 28 lipca 2018 w wieku 67 lat, po długiej walce z nowotworem, w domu w Bliżowie na Roztoczu, otoczona najbliższymi. Została pochowana na warszawskich Powązkach, 8 sierpnia 2018. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć muzyki Kory. Zgromadzeni usłyszeli takie utwory Maanamu, jak „Granice”, „Się ściemnia”, „Mówią ze miłość mieszka w niebie” czy „Kocham Cię, kochanie moje”, a Tomasz Organek zagrał piosenkę „Czarna Madonna”. Wydarzenie było jednym z historycznych momentów polskiej muzyki.

Trudno więc dziwić się, że wspomnienie zmarłej wokalistki i jednej z najpopularniejszych polskich artystek, wywołało łzy w oczach jurorów. 

The Voice of Poland 2018: Maanam i „Krakowski Spleen” 

Dominika Kuręda podczas przesłuchań w ciemno w ramach nowej edycji The Voice of Poland 2018 postanowiła sięgnąć po utwór z repertuaru Maanamu. Wybór padł na „Krakowski Spleen”, piosenkę nagraną w 1983 roku. Po śmierci wokalistki utwór doczekał się wielu interpretacji nagranych w hołdzie artystce. Swoje wersje nagrali m.in. łódzki zespół Tune oraz warszawscy księża. 

Zawodniczka trafiła w gust trenerów, choć nie wszystkich - swoje fotele postanowili odwrócić Patrycja Markowska oraz Grzegorz Hyży. Ostatecznie Dominika Kuręda zdecydowała się dołączyć do drużyny prowadzonej przez Hyżego.

Rockowe utwory w talent show

Choć od lat wieszczy się upadek rocka, to jednak ten gatunek muzyki wciąż ma się świetnie. Świadczą o tym chociażby liczne występy uczestników różnych konkursów talentów. Furorę w internecie zrobiła babcia, która zaśpiewała Led Zeppelin i pokazała, że nigdy nie jest się za starym na rocka. Z kolei Piotr Kwiatkowski z polskiej edycji The Voice of Poland zdecydował się na „The Show Must Go On” z repertuaru Queen. Na utwór tego zespołu zdecydowały się również 3 młode uczestniczki talent show The Voice Kids wykonując „Bohemian Rhapsody”. 

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.