Nergal ponownie oskarżony. Muzykowi zarzuca się obrazę uczuć religijnych czterech osób

06.02.2021 10:44
Nergal Fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Adam D. kolejny raz został oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

Lider grupy Behemoth może pochwalić się już całkiem pokaźną kolekcją pozwów, które zebrał w swojej karierze. Chęć ukarania muzyka za kontrowersyjne działania w niektórych kręgach nadal nie maleje. Nergal został już oskarżony o znieważenie polskiego godła, a internetowy odłam lewicowo-anarchistycznej bojówki krytykował artystę za promowanie nazizmu. Okazało się wówczas, że aferę wywołało zdjęcie z planu filmowego.

Profesja Nergala jest szczególnie niezrozumiała i szokująca dla osób wierzących. Muzyk ma na koncie darcie Biblii, czy kontrowersyjne wypowiedzi na temat polskiego duchowieństwa. Granie w ekstremalnej metalowej kapeli łączy się z negacją istnienia Boga oraz sprawia, że Nergal nie tylko nie kryje swoich zastrzeżeń co do sposobu działania religii, wręcz idealnie pasują one do jego wizerunku scenicznego.

Nergal ponownie oskarżony o obrazę uczuć religijnych

Muzyk tak często zabiera głos na tematy religijne i dopuszcza się licznych prowokacji, że niektórzy podejrzewają go o uprawianie w ten sposób przemyślanej strategii marketingowej. Niedawno organizacja Ordo Iuris złożyła zawiadomienie w sprawie oryginalnego złożenia życzeń kobietom z okazji 8 marca przez NergalaArtysta śpiewał  wówczas z figurką Jezusa umieszczoną na sztucznym penisie w dłoniach, co nie spodobało się katolickiej organizacji. Sytuacja miała miejsce w 2018 roku.

Polecamy

Nergal znowu obraził uczucia religijne? O co poszło tym razem?

Tym razem śledztwo w nowej sprawie lidera Behemoth wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego. Prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała PAP, że 1 lutego br. do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko muzykowi. Jak wyjaśnia prokurator:

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet, znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał "on the set", co w tłumaczeniu oznacza "na planie", czym obraził uczucia religijne czterech osób.

Jeśli chcecie sobie przypomnieć, o jaki wpis Nergala chodzi, pisaliśmy o nim wcześniej TUTAJ.

Prokuratura powołała biegłego z zakresu religioznawstwa. Wydał on jednoznaczną opinię, że "stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych".

Jak donosi PAP, Nergal w toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.