Nergal skomentował udział Behemotha w ostatniej trasie Slayera

Maciej Koprowicz
24.01.2018 11:29
Nergal skomentował udział Behemotha w ostatniej trasie Slayera Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Dla lidera gdańskich metalowców każdy koncert z legendą thrashu to spełnienie marzeń. Behemoth latem 2018 zagra ze Slayerem 26 razy.

Tematem tygodnia w świecie metalu jest ogłoszenie ostatniej trasy Slayera. Tom Araya i spółka postanowili odejść na emeryturę, ale chcą pożegnać się z fanami w wielkim stylu. A trudno wyobrazić sobie lepsze pożegnanie, niż wielka trasa koncertowa.

Slayer zapowiedział zatem tournee pod hasłem Final World Tour. Na razie ogłoszono 26 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Trasa rozpocznie się 10 maja 2018 w San Diego, a zakończy 20 czerwca 2018 w Austin. Będzie można na niej zobaczyć nie tylko Slayera – mistrzom thrashu będą towarzyszyć cztery inne wielkie metalowe firmy.

Supportami Slayera na Final World Tour będą Anthrax, Testament, Lamb Of God i Behemoth. To nie pierwsze wspólne koncerty polskiego zespołu ze Slayerem – gdańszczanie supportowali go także w 2017 roku na  trasie po Ameryce. Mimo wszystko każda okazja do zagrania z idolami młodości to dla Nergala wielka sprawa. Muzyk komentuje:

Dobra, dobra, dobra… Wygląda na to, że marzenie ZNÓW się spełni. Behemoth połączy siły z potężnym Slayerem jeszcze raz, na kolejnej dużej trasie po Ameryce Północnej, która odbędzie się w tym roku. Jeśli chcecie znać moje zdanie, to jest to po prostu epickie! Nie mogę się doczekać, by znów stawić czoła amerykańskim legionom, zanim wypuścimy nową płytę. Jeden z największych metalowych tourów tego roku: Testament, Behemoth, Anthrax, Lamb Of God i Slayer. Czy można to przegapić? NIE, KUR*A!

Na swoim facebookowym profilu Nergal dodał:

Jesteśmy wdzięczni i głęboko zaszczyceni, że będziemy częścią tej już legendarnej trasy. Nazwę ją… BIG 5 (Wielka Piątka)… albo, jak zasugerował mój przyjaciel Gary Holt [gitarzysta Slayera] – SICK 5 [Chora Piątka]. Przywieziemy naszą najbardziej zabójczą broń do Ameryki Północnej i możecie być pewni, że zagramy nowy utwór!

Behemoth pracuje właśnie nad następcą albumu „The Satanist” z 2014. Brytyjski portal Whatculture uznał go za najbardziej wyczekiwany album 2018 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.