Nergal sprzedaje swoje rzeczy, żeby wesprzeć fundację "Wolność od Religii"

Joanna Chojnacka
12.04.2019 16:44
Adam Nergal Darski|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wokalista Behemotha wpadł na pomysł nowej inicjatywy Non Serviam. Muzyk za zarobione pieniądze opłaci koszta spraw sądowych i wesprze fundację.

Behemoth jest jednym z najbardziej cenionych polskich zespołów metalowych za granicą. W Polsce jednak często spotyka się z niezrozumieniem swojej twórczości, próbą odwołania koncertów czy pozwami. Adam Nergal Darski od lat jest stałym gościem na salach sądowych (według wielu również na własne życzenie) i pozostaje kontrowersyjną postacią na polskiej scenie muzycznej. Muzyk opublikował na swoim Facebooku kolejny pomysł, który podzielił komentujących. 

Przeczytaj także

Nergal sprzedaje swoje rzeczy, żeby wspomóc fundację

Nergal zaprezentował swój najnowszy projekt o nazwie "Non Serviam", co oznacza "nie będę służył". Oczywiście jak na lidera Behemotha przystało, hasło przypisuje się zwykle postaci Lucyfera, który odrzucił służbę dla Boga i człowieka. Motto wyraża dumę oraz niezależność, co pasuje zarówno do Darskiego, jak i jego nowego pomysłu.

Artysta zdecydował, że sprzeda część rzeczy, które regularnie dostaje od fanów. To obrazy, rysunki i zdjęcia, których muzyk nie jest w stanie pomieścić, więc zdecydował przeznaczyć je na wybrany przez siebie cel.

Muzyk przekazał już pierwsze przedmioty do rąk Celebrity2use. Za ich pośrednictwem będzie można nabyć pamiątki artysty na aukcjach. 60% zysków z licytacji wesprze fundację "Wolność od Religii", reszta pokryje koszty sądowe, które Darski musi pokrywać podczas ciągłych "batalii" w polskim wymiarze sprawiedliwości. Lider Behemoth wyjaśnia, że to jego kolejny krok w stronę wspierania niezależności, wolności i sprzeciwu wobec cenzury sztuki.

To taki mój niewielki wkład w modne ostatnio wstawanie Polski z kolan. W tym wypadku jednak chodzi o wstawanie z klęczek przed dyktatem Kościoła katolickiego.

Fundacja "Wolność od Religii" zajmuje się między innymi ochroną praw mniejszości bezwyznaniowej oraz działaniami mającymi na celu umacnianie samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozumowego i naukowego poznawania i wyjaśniania świata.

Zobacz też: >>Nergal: Polska mnie potrzebuje, żeby się rozwijać<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.