Oto rosyjska odpowiedź na teledysk Rammstein "Deutschland"

19.04.2019 13:39
Rammstein Rosja|undefined Fot. kadr z wideo/RADIO TAPOK

Na kanale Radio Tapok w serwisie YouTube pojawił się rosyjski cover najnowszego singla grupy Rammstein. Twórcy odwzorowali nie tylko muzykę, ale i teledysk.

Chociaż od premiery najnowszego teledysku grupy Rammstein "Deutschland" nie minął nawet miesiąc, to w sieci pojawiło się już wiele coverów i interpretacji utworu. Jeden z nich nagrali polscy youtuberzy. Powstała już także teoria, która sugeruje, jaka kompozycja zainspirowała twórców "Deutschland" do stworzenia numeru. Z kolei rozbudowaną fabułą teledysku zajęła się doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego, która przeanalizowała symbole i wydarzenia historyczne, które mogły umknąć osobom mniej zaznajomionym z historią Niemiec.

Przeczytaj także

Rammstein "Deutschland" w rosyjskiej wersji [WIDEO]

Tym razem scoverowania Rammsteina podjęli się Rosjanie. Utwór "Deutschland" w rosyjskiej wersji językowej pojawił się na kanale Radio Tapok na YouTubie. Oprócz własnej interpretacji muzycznej i tekstowej, twórcy podjęli się również stworzenia wideo. Teledysk nie jest identyczny jak ten od Rammstein, jednak widzimy w nim liczne nawiązania i odniesienia do oryginalnego klipu. Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

"Deutschland" to nie pierwsze wideo naśladujące twórczość Rammsteina na rosyjskim kanale. Twórcy mają na koncie między innymi podobne nagranie utworu "Ich Will". Artyści sięgają też do twórczości innych wykonawców rocka i metalu. Na ich kanale znajdziemy filmy z coverami Disturbed, Sabatona czy Linkin Park.

Zobacz też: >>Rammstein z rekordem wyświetleń teledysków na YouTubie<<

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.