Rammstein z rekordem wyświetleń teledysków na YouTubie

Joanna Chojnacka
04.04.2019 17:03
Rammstein|undefined Fot. kadr z wideo/Rammstein

Grupa Rammstein również dzięki najnowszemu teledyskowi "Deutschland" przekroczyła miliard wyświetleń klipów na YouTubie.

Grupa Rammstein powróciła po 10 latach z nowym singlem zapowiadającym ich nadchodzący album. Teledysk do utworu "Deutschland" budził kontrowersje jeszcze przed oficjalną premierą. Zespołowi zarzuca się między innymi profanację Holokaustu., a analizą jego treści zajęła się między innymi doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Od 28 marca 2019 roku klip odnotował już ponad 24 miliony wyświetleń na YouTubie. Okazuje się, że to niejedyny sukces zespołu w serwisie.

Przeczytaj także

Rammstein z rekordem wyświetleń teledysków na YouTubie

Również za sprawą teledysku do utworu "Deutschland", Rammstein doczekał się swojego rekordu wyświetleń na YouTubie. Łączna suma odtworzeń wszystkich klipów grupy przekroczyła miliard, co wśród wykonawców metalowych jest dużym osiągnięciem. 

Formacja pracowała na ten wynik od 31 lipca 2015 roku, kiedy to w serwisie ukazał się pierwszy film, "Mutter". Najpopularniejsze nagrania Rammsteina to w tej chwili "Du Hast" z 180 milionami odsłon na koncie, "Sonne" z 138 milionami wyświetleń, "Ich Will" z 135 milionami i "Ich Tu Dir Weh", które obejrzano 99 milionów razy.

Suma odtworzeń nie obejmuje filmów "Paris" czy "Live". Przypominamy również, że Rammstein obiecał 5 klipów promujących album, co oznacza, że ich popularność na YouTubie wkrótce wzrośnie jeszcze bardziej.

Zobacz też: >>10 najczęściej oglądanych wideo na YouTubie<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.