Paradise Lost w klipie do najwolniejszego utworu

Marcin Krzysztof Wodynski
06.05.2015 16:39
Paradise Lost w klipie do najwolniejszego utworu Fot. kadr z wideo

Zespół twierdzi, że tak powolnego kawałka jeszcze nie nagrał. Zobaczcie teledysk do „Beneath Broken Earth”.

Klip Paradise Lost do „Beneath Broken Earth” prezentuje zespół występujący w mrocznym pomieszczeniu, przypominającym piwnicę. Zobaczcie teledysk promujący płytę „The Plague Within”:

 Idea zrobienia wideo, na którym muzycy po prostu grają, nie podobała się początkowo gitarzyście zespołu Gregowi Mackintoshowi.

Nienawidzę teledysków, na których występują metalowe zespoły. Kiedy się dowiedziałem, że musimy taki zrobić, byłem mocno wkurzony. Wtedy pojawił się pomysł zrobienia klipu, na którym poprzez granie wyrażamy czystą rozpacz. To najwolniejszy utwór, jaki kiedykolwiek nagraliśmy. Powstał teledysk, z którego możemy być dumni.

Muzycy twierdzą, że „Beneath Broken Earth” to typowy old-schoolowy kawałek Paradise Lost. Jest w całości utrzymany w doomowym i deathmetalowym klimacie. Nowy album Paradise Lost jest zapowiadany jako powrót zespołu do stylu z pierwszych płyt, takich jak „Icon” czy „Draconian Times”.

Płyta „The Plague Within” ukaże się 1 czerwca 2015 roku. Okładkę albumu zrobił Polak, Zbigniew M. Bielak. Wcześniej promował ją lyric video do utworu „No Hope In Sight”. 

Paradise Lost będzie główną gwiazdą festiwalu Castle Party. Odbędzie się on w dniach od 16 do 19 lipca 2015 roku na terenie zamku w Bolkowie.

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.