Posłuchaj coveru „Nothing Compares 2 U” w wykonaniu Chrisa Cornella i jego córki

Aleksandra Degórska
18.06.2018 15:09
Chris Cornell i jego córka|undefined Fot. kadr z wideo

Z okazji Dnia Ojca 13-letnia córka muzyka Soundgarden opublikowała cover, w którym słychać również głos Chrisa Cornella.

17 czerwca 2018 z okazji Dnia Ojca córka Chrisa Cornella, 13-letnia Toni, postanowiła stworzyć wyjątkowy prezent dla swojego nieżyjącego ojca. Przypomnijmy, że Chris Cornell 18 maja 2017 popełnił samobójstwo w Detroit, w którym to grał koncert z Soundgarden. Raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie wokalisty znajdowało się sporo substancji, które występują w lekach na receptę.

Wokalista zaprezentował swoją wersję utworu „Nothing Compares 2 U” jeszcze w 2015 roku. Jego córka nagrała nowy cover, w którym słyszymy również głos Chrisa Cornella.

Toni publikując tę piosenkę wyznała, że był on najlepszym ojcem, który zawsze ją wspierał:

Wierzyłeś we mnie, gdy ja sama nie wierzyłam w swoje możliwości. Każdego dnia tęsknię za tobą. Nagrywanie tej piosenki było wyjątkowym i niesamowitym doświadczeniem, chciałłabym powtórzyć to jeszcze ze 100 razy i wiem, że też tego byś sobie życzył.

Córka występowała niejednokrotnie na koncertach Chrisa Cornella. Wykonała ona ze swoim ojcem m.in. kawałek Boba Marleya „Redemption Song”.

Posłuchajcie, jak duet wypadł w coverze Prince'a.

Chris Cornell i jego córka w coverze „Nothing Compares 2 U”

Prince stworzył „Nothing Compares 2 U” na potrzeby zespołu The Family, który działał w latach 1985-1987 i został reaktywowany w 2009 roku. Jednak utwór został spopularyzowany przez wokalistkę Sinéad O'Connor - jej cover trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów 21 kwietnia 1990 roku. W związku ze zbliżającą się 2. rocznicą śmierci Prince'a w internecie pojawiła się oryginalna wersja utworu w wykonaniu wokalisty.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.