Riverside „lśni” w nowym klipie

Aleksandra Degórska
25.10.2016 09:32
Riverside „lśni” w nowym klipie Fot. kadr z wideo

Polska formacja udostępniła drugi kawałek z nowego wydawnictwa. Posłuchajcie, jak prezentuje się instrumentalny „Shine”.

Najnowszy album Riverside zatytułowany „Eye Of The Soundscape” miał swoją premierę 21 października 2016. Krążek znacznie się różni od wcześniejszych wydawnictw. Tym razem mamy do czynienia z kompilacją instrumentalnych numerów, przy czym płyta zawiera pół godziny premierowego materiału. 

Pierwszym numerem, który poznaliśmy z tego longplaya stał się numer „Where The River Flows”. Kolejnym kawałkiem promującym nowy krążek jest „Shine”, do którego powstał teledysk w reżyserii Tomasza Pulsakowskiego.

Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo:

Prace nad tym wydawnictwem ruszyły jeszcze w lutym 2016 roku w studiu Serakos, gdzie muzycy tworzyli również materiał na płytę „Love, Fear And The Time Machine”. W marcu 2016 planowano rejestrację partii gitarowych Piotra Grudzińskiego, który niestety zmarł 21 lutego 2016 roku. Riverside chciał zakończyć prace przed jego urodzinami, które przypadały 15 marca 2016.

Zespół postanowił zatem zadedykować nowe wydawnictwo zmarłemu koledze.

W związku ze śmiercią gitarzysty Riverside musiał podjąć decyzję co dalej z działalnością zespołu. Formacja postanowiła funkcjonować jako trio i nie szukać zastępcy Piotra Grudzińskiego. Na 2017 rok grupa zaplanowała zorganizowanie specjalnego koncertu ku czci Grudnia, jak również chce zacząć pracować nad kolejnym studyjnym wydawnictwem.

Natomiast w listopadzie 2016 roku światło dzienne ujrzy oficjalna biografia formacji. Książka będzie nosić tytuł „Riverside. Sen w wysokiej rozdzielczości” i jest za nią odpowiedzialny Maurycy Nowakowski.

Jak oceniacie utwór „Shine” od Riverside?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.