Rodzina zmarłej Kory podała datę i miejsce pogrzebu. Gdzie spocznie wokalistka?

Justyna Kierzkowska
31.07.2018 20:36
Kora Jackowska|undefined Fot. kadr z wideo

Rodzina artystki poinformowała za pomocą fanpage'a, kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Olga Jackowska zmarła w wieku 67 lat. Była wokalistka grupy Maanam od wielu lat zmagała się z nowotworem. W 2014 roku wyznała publicznie, że chorowała na raka. W tym okresie poślubiła też Kamila Sipowicza, z którym żyła w nieformalnym związku 40 lat. Miała dwóch synów - Mateusza Jackowskiego i Szymona Sipowicza.

W ciągu 32 lat działalności Maanam, którego główną wokalistką stała się Kora, wydał 11 albumów studyjnych. W dorobku Maanamu znalazło się wiele hitów, których teksty w większości napisała Kora. Były to między innymi: „Boskie Buenos”, „O! Nie rób tyle hałasu”, „Kocham cię, kochanie moje”, czy „To tylko tango”. Po rozpadzie zespołu rozpoczęła karierę solową. 

Artyści składają hołd Korze

Zmarłą wokalistkę postanowili uhonorować polscy muzycy i artyści, m.in. jeden z członków zespołu wokalistki, Błażej Gawliński, Muniek Staszczyk z zespołu T.Love, Katarzyna Nosowska i Kasia Kowalska. 29 lipca 2018 zespół Scorpions na koncercie w Łodzi zadedykował utwór Korze, zaś jeden z księży z parafii na Bielanach w Warszawie zagrał cover „Krakowski spleen” Maanamu na suzafonie wraz z perkusistą.

Organizatorzy Pol’And’Rock Festival 2018, znanego wcześniej jako Przystanek Woodstock, uhonorują zmarłą 28 lipca 2018 wokalistkę, jedną z największych gwiazd polskiego rocka, minutą ciszy.

Kora nie żyje - rodzina podała datę i miejsce pogrzebu

Wpis pojawił się na oficjalnym fanpage'u Kory na Facebooku, do którego dostęp po jej śmierci otrzymała rodzina. Pogrzeb Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.

Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.Kamil Sipowicz, Rodzina i Katarzyna LitwinKora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny,przyjaciół oraz wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie. Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamoyskiemu hospicjum domowemu i oddziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc.Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia.
Kora Fot. foto: Facebook.com/KORA

Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia. Artystka za życia deklarowała się jako osoba niewierząca.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.