Scorpions na koncercie w Łodzi zadedykował utwór Korze

Maciej Koprowicz
30.07.2018 10:57
Scorpions na koncercie w Łodzi zadedykował utwór Korze Fot. kadr z wideo

Niemiecki zespół wystąpił w Atlas Arenie w Łodzi 29 lipca 2018. Przed jedną z piosenek wspomniał zmarłą dzień wcześniej wokalistkę Maanamu.

Olga Sipowicz, znana fanom muzyki pod pseudonimem Kora, zmarła 28 lipca 2018 po długiej chorobie nowotworowej. Była liderka Maanamu, jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, żyła 67 lat.

Scorpions zadedykowali piosenkę Korze

Wielu znanych artystów oddało hołd wokalistce w mediach społecznościowych. O tej wybitnej postaci polskiej muzyki pamiętał również niemiecki zespół Scorpions. Podczas koncertu, który Klaus Meine i spółka dali w łódzkiej Atlas Arenie 29 lipca 2018, muzycy zadedykowali Korze jeden z utworów.

Przed wykonaniem „Send Me An Angel” Klaus zwrócił się do publiczności:

Następną piosenkę chcielibyśmy zadedykować cudownej Korze, która odeszła.

Zobaczcie sami dedykację Scorpions i wykonany po niej utwór:

Kora nie żyje. Miała 67 lat

Kora urodziła się jako Olga Ostrowska 8 czerwca 1951. Debiutowała na początku lat 70. u boku swojego męża, Marka Jackowskiego. W 1975 zaczęła występować z krakowskim zespołem M-a-M, który niebawem zmienił nazwę na Maanam. W 1980 ukazał się debiutancki album formacji, „Maanam”, który stał się przełomowym wydawnictwem w historii polskiego rocka. Maanam nagrał 11 albumów studyjnych, z których wielki sukces odniosły m.in. „O!”, „Nocny patrol” czy „Róża”. W 2008 odeszła ze swojego macierzystego zespołu i działała odtąd jako solistka. W ciągu całej kariery nagrała 4 albumy solowe. W 2013 ujawniła, że choruje na raka jajnika, który był przyczyną jej śmierci.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.