Ronnie Wood pracuje nad solową płytą i filmem dokumentalnym

22.07.2019 11:57
Ronnie Wood |undefined Fot. . Stephen Chung/LNP/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Członek zespołu The Rolling Stones obecnie pracuje nad solowym albumem. Wraz z nim wydany ma zostać także film dokumentalny o artyście.

Ostatnim solowym albumem Ronniego Wooda była wydana w 2010 roku płyta "I Feel Like Playing and Live in London". Znalazło się na niej 16 piosenek. Od tej produkcji minęło już prawie 10 lat. Muzyk postanowił jednak stworzyć coś nowego.

Ronnie Wood wyda solową płytę i dokument o swoim życiu

Jak podaje "The Sun", artysta pracuje nad nadchodzącym projektem od od około czterech lat. Gitarzysta starał się znaleźć czas, żeby zrobić wszystko, co chciał. Z artykułu dowiadujemy się również, że niebawem fani będą mogli obejrzeć program dokumentalny o muzyku: 

Album i program telewizyjny jest dla Ronniego wielką rzeczą [...] Nie nagrał niczego od "I Feel Like Playing and Live in London" z 2010 roku. [Ronnie] poczuł, że to dobry moment, żeby opowiedzieć swoją historię w programie, nad którym będzie czuwać. Prawdopodobnie dojdzie do współpracy z BBC lub Netfliksem [...].

Przeczytaj także

Okazuje się, że od czasu wydania jego ostatniej płyty w 2010 roku, Ronnie Wood musiał zmierzyć się z wieloma rzeczami. Jego żona, którą poślubił w 2012 roku, Sally Humphreys, w 2016 roku urodziła bliźniaki. Gitarzysta walczył także z rakiem płuc. W 2018 roku poinformował fanów, że wyszedł z choroby. Jak muzyk wspomina tamten okres?

Był taki tydzień, kiedy chciałem się już żegnać. Byłem przygotowany na złe wieści, ale miałem jednak nadzieję, że wszystko będzie okej. Nikomu, poza lekarzami, nie mówiliśmy przez jakie piekło przechodziliśmy [...].

Ronnie Wood jest obecnie na trasie z The Rolling Stones. Kiedy ukaże się płyta i dokument? Wydania mają ujrzeć światło dzienne w październiku 2019 roku. Dokładnej daty premiery albumu i programu jeszcze nie znamy.

Zobacz także: Keith Richards: Narkotyki nie wpłynęły na moją kreatywność

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.