Serj Tankian wykonał utwór z „Gry o Tron”

Aleksandra Degórska
28.03.2017 10:35
Serj Tankian wykonał utwór z „Gry o Tron” Fot. Sputnik / East News; kadr z serialu

Wokalista zaśpiewał utwór „The Rains of Castamere”, który wszyscy fani serialu bardzo dobrze znają.

Nie od dziś wiadomo, że wokalista System of a Down na tyle zafascynował się filmem, że poświęcił się komponowaniu muzyki filmowej - przykładem jest stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu „1915”. Zatem fakt, że Serj Tankian pojawił się w świecie serialu „Gra o Tron” chyba nikogo nie jest zaskoczeniem, choć jego występ w Los Angeles podczas koncertu Game of Thrones: A Live Concert Experience był niespodzianką.

Wokalista zaśpiewał kompozycję „The Rains of Castamere”, którą na oryginalnym soundtracku wykonywał The National, przy czym wokalista kapeli, Matt Berninger, również pojawił się tego dnia na tym koncercie. 

Posłuchajcie, jak z tym repertuarem poradził sobie muzyk SOAD:

Jak doszło do tej współpracy? Okazuje się, że wokalista zna się z Raminem Djawadim odpowiedzialnym za ścieżkę dźwiękową serialu:

Game of Thrones: A Live Concert Experience to cykl koncertów w 28 miastach, który rozpoczął się w lutym 2017. Utwory z serialu wykonywane są przez orkiestrę i chór na siedmiu scenach symbolizując Siedem Królestw Westeros.

W ostatnim czasie Serj Tankian stworzył numer „Aurora's Dream” z myślą o ceremonii wręczenia nagrody Aurora w Erywań, jak również polityczny utwór „Artsakh”, który miał na celu wsparcie Ormian w Górskim Karabachu.

Co natomiast z nową płytą System of a Down? 6. krążek powinien pojawić się jeszcze w 2017 roku i miejmy nadzieję, że muzycy nas nie zawiodą, bo stęskniliśmy się już trochę za panami. Całe szczęście System of a Down zagra na Impact Festival 2017 już 17 czerwca 2017 na TAURON Arenie w Krakowie.

foto: media.giphy.com Fot. foto: media.giphy.com

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.