Tarja Turunen wkroczy w „Najjaśniejszą pustkę”

Robert Skowronski
08.04.2016 07:55
|north Fot. East News

Artystka postanowiła nas zaskoczyć i sprawić nam niespodziankę. Tarja Turunen wyda w 2016 roku nie jeden, a dwa nowe albumy!

Krążek „The Shadow Self” ukaże się 5 sierpnia 2016 roku w formacie CD i specjalnym wydaniu CD+DVD. Jednak wcześniej otrzymamy inny album, „The Brightest Void”, który trafi do sprzedaży 3 czerwca 2016 na CD oraz na winylu.

Znajdzie się tu ponad 50 minut nowej muzyki oraz kilku gości. Swój wkład w wydawnictwo mieli Michael Monroe, ikona glam rocka i frontman Hanoi Rocks oraz Chad Smith, perkusista Red Hot Chili Peppers. Na płycie będzie można też usłyszeć nowy miks utworu, który powstał we współpracy z Within Temptation, czyli „Paradise (What about us)”. Krążek otworzy singiel „No Bitter End”. Całość uzupełni cover utworu Paula McCartney’a, „House Of Wax” oraz nowa wersja „Goldfinger”, motywu znanego z filmu o Jamesie Bondzie.

Zobaczcie jak prezentuje się okładka wydawnictwa oraz spis numerów, które się na nim znajdą:

tarja Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

  1. No Bitter End
  2. Your Heaven And Your Hell (with Michael Monroe)
  3. Eagle Eye (with Chad Smith)
  4. An Empty Dream
  5. Witch Hunt
  6. Shameless
  7. House of Wax
  8. Goldfinger
  9. Paradise (What About Us)

Tarja Turunen wyznała, że pracując nad albumem „The Shadow Self”  stworzyła na tyle dużo materiału, z którym czułaby więź, że nie była w stanie odrzucić żadnego z nowych kawałków. Z tego powodu otrzymamy w 2016 roku aż dwa krążki wokalistki:

Mam nadzieję, że „The Brightest Void” to miła niespodzianka dla każdego z was. Podczas długiego procesu nagrywania utworów na nową płytę, „The Shadow Self”, zdałam sobie sprawę, że jest tak wiele bliskich mi kawałków, że nie uda mi się zmieścić ich na jednym albumie. Tym razem postanowiłam nie zachowywać nic dla siebie i podzielić się wszystkim z fanami, którzy mnie wspierają.

Nowy album będzie swego rodzaju prequelem do krążka, który ukaże się w sierpniu 2016. Obie płyty będą stanowić jedną całość:

„The Brightest Void” to więcej niż przedsmak przed „The Shadow Self”. To płyta z dziewięcioma utworami, na której każdy odnajdzie wspólne elementy z „The Shadow Self”, ale również pełnoprawny i oddzielny album. Utwory z obydwu płyt będzie można usłyszeć podczas letnich festiwali i na mojej własnej trasie, w drugiej części roku. Miejcie oczy otwarte. Mam dla was więcej niespodzianek.

Wszystko wskazuje na to, że kawałki z nowych płyt Tarji polska publiczność będzie mogła usłyszeć podczas Przystanku Woodstock, gdzie wystąpi artystka.

Wokalistka ma na swoim koncie kilka studyjnych albumów. Pierwszy świąteczny krążek Henkäys Ikuisuudesta ukazał się w 2006 roku. Następnie pojawiły się albumy „My Winter Storm”, „What Lies Beneath” i „Colours In The Dark”. Natomiast w 2015 roku Tarja wydała płytę „Ave Maria – En Plein Air”, która jest jej pierwszym wydawnictwem z klasycznym repertuarem.

Cieszycie się z dwóch płyt Tarji Turunen w 2016 roku?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.