The Prodigy: Najlepsze utwory zespołu

Natalia Nowecka
04.03.2019 16:38
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl |undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Przedstawiamy listę 10 najlepszych utworów zespołu The Prodigy. Jakie piosenki znalazły się w zestawieniu?

Rankiem 4 marca 2019 roku świat obiegła smutna informacja o śmierci brytyjskiego wokalisty zespołu The Prodigy, Keitha Flinta. Mężczyzna został znaleziony martwy w swoim domu, o czym poinformował portal dailymail.co.uk. O przyczynie śmierci Keitha Flinta poinformowali pozostali członkowie zespołu The Prodigy, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

The Prodigy - Najlepsze utwory zespołu

By uczcić pamięć po zmarłym wokaliście, postanowiliśmy przygotować dla was zestawienie 10 najlepszych utworów zespołu The Prodigy.

Przeczytaj także

1. The Prodigy - "Firestarter"

"Firestarter" to pierwszy singiel z trzeciego albumu studyjnego zespołu - "The Fat of the Land", który ukazał się 18 marca 1996 roku. Był to pierwszy międzynarodowy hit zespołu The Prodigy.

2. The Prodigy - "Breathe"

"Breathe" to drugi singiel z albumu "The Fat of the Land", który został wydany 11 listopada 1996 roku. Zespół The Prodigy wykonał ten utwór na żywo na MTV Video Music Awards w 1997 roku, gdzie udało mu się zdobyć nagrodę publiczności.

3. The Prodigy - "Omen"

"Omen" jest drugim singlem z albumu "Invaders Must Die". Ukazał się 16 lutego 2009 roku i do dziś jest jednym z najpopularniejszych utworów zespołu The Prodigy.

4. The Prodigy - "Out Of Space"

"Out Of Space" to piąty singiel zespołu The Prodigy, który został wydany 9 listopada 1992 roku. Utwór z miejsca podbił serca słuchaczy i zajął 5. miejsce na liście najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii.

5. The Prodigy - "No Good"

"No Good" to ósmy singiel zespołu The Prodigy, który ukazał się 16 maja 1994 roku, czyli na dwa miesiące przed premierą albumu "Music for the Jilted Generation".

6. The Prodigy - "Voodoo People"

"Music for the Jilted Generation" to dziewiąty singiel zespołu z albumu "Music for the Jilted Generation". Został wydany 7 listopada 1994 roku i zajął 13. miejsce na liście najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii. Utwór ten został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu "Hakerzy" Iana Softleya.

7. The Prodigy - "Invaders Must Die"

Pierwszy singiel z piątego albumu zespołu The Prodigy, o tym samym tytule. Wydany został 26 listopada 2011 roku. W teledysku do tego utworu pojawił się aktor Noel Clarke.

8. The Prodigy - "Timebomb Zone"

Utwór pochodzi z albumu "No Tourists", wydanego 2 listopada 2018 roku. Był to siódmy i ostatni album wydany przez The Prodigy w takim składzie, w związku ze śmiercią wokalisty Keitha Flinta.

9. The Prodigy - "Diesel power"

Utwór pochodzi z albumu "The Fat of the Land", wydanego 30 czerwca 1997 roku.

10. The Prodigy - "Smack My Bitch Up"

"Smack My Bitch Up" to trzeci i ostatni singiel The Prodigy z albumu "The Fat of the Land". Wydany został w listopadzie 1997 roku i bardzo szybko zyskał olbrzymi rozgłos, głównie ze sprawą teledysku, zawierającego liczne sceny seksu i zażywania narkotyków. W 2010 roku utwór zyskał miano najbardziej kontrowersyjnej piosenki wszech czasów.

Zobacz też: >> "Smack My Bitch Up" The Prodigy z perspektywy... kota <<

Zobacz też: >> 10 rockowych i metalowych coverów The Prodigy <<

 

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.