Łódzki zespół Tune stworzył cover Maanamu w hołdzie dla zmarłej Kory

Aleksandra Degórska
07.08.2018 16:26
Maanam w interpretacji Tune|undefined Fot. materiały prasowe

Posłuchajcie, jak „Krakowski Spleen” brzmi w interpretacji formacji Tune.

Kora zmarła 28 lipca 2018. Wokalistka wyznała w 2014 roku, że chorowała na raka. Jej śmierć była szokiem dla wielu artystów, jak również fanów. Nic zatem dziwnego, że sporo osób swoje wyrazy współczucia wyraziło za pomocą mediów społecznościowych. 

Również zespół Tune postanowił złożyć hołd swojej idolce prezentując własną wersję utworu Maanam „Krakowski Spleen”. Tune to pochodzący z Łodzi zespół grający szeroko pojętego rocka alternatywnego.

Tune w coverze Maanamu dla zmarłej Kory

Posłuchajcie, jak w interpretacji łódzkiej formacji wybrzmiał przebój Maanamu:

Zespół tak komentuje swoją decyzję o nagraniu właśnie takiego coveru:

Słowami trudno wyrazić żal, jaki czujemy po odejściu Kory. Jesteśmy jej wychowankami. To dzięki niej uwierzyliśmy w naszą muzykę. To dzięki niej ciągle funkcjonujemy jako zespół. To ona zaszczepiła w nas chęć płynięcia pod prąd i podążania naszą własną muzyczną drogą. To dzięki niej jesteśmy kim jesteśmy. Nie potrafimy wyrazić naszej wdzięczności inaczej, niż właśnie tak. Niech jej muzyka żyje wiecznie. Mamy nadzieję, że nagrywając jej utwór do tego się przyczynimy.

Od 2011 roku Tune stworzył albumy: „Lucid Moments” oraz „Identity”. Na każdym krążku zmienia i rozwija swoje brzmienie. W grudniu 2017 roku ukazał się kolejny materiał zespołu, zatytułowany „III”.

Artyści w hołdzie dla Kory

Po tym, jak informacja o śmierci Kory rozeszła się po naszym kraju twórcy zaczęli dedykować jej utwory. Nie obyło się również bez coverów, tych bardziej udanych m.in w wykonaniu projektu Męskie Granie Orkiestra, oraz mniej udanych stworzonych przez warszawskich księży.

Natomiast Scorpions zadedykował wokalistce piosenkę „Send Me An Angel” podczas swojego koncertu w Łodzi. Gitarzysta Maanamu, Ryszard „Placho” Olesiński, zaprezentował utwór poświęcony Korze zatytułowany „Olga”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.