Warszawa pierwszą stolicą na świecie z aleją Freddiego Mercury'ego. Zobacz wideo z otwarcia [WIDEO]

22.11.2019 13:50
Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie|undefined Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

W Warszawie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy na alei Freddiego Mercury'ego!

Polscy fani wokalisty mają powody do dumy. W Warszawie pojawiła się aleja Freddiego Mercury'ego i tym samym jest pierwszą stolicą na świecie, która w taki sposób uhonorowała wokalistę Queen. Oficjalna uroczystość odsłonięcia tablicy na alei odbyła się 22 listopada 2019, czyli dwa dni przed rocznicą śmierci Freddiego. Pojawili się na niej przedstawiciele władz lokalnych, Ambasady Wielkiej Brytanii, jak również przedstawiciele Polskiego Fanklubu Queen.

W Warszawie odsłonięto tablicę na alei Freddiego Mercury'ego [WIDEO]

Aleję znajdziecie w Dzielnicy Śródmieście, biegnie ona od ulicy Kawalerii do Alei Józefa Nojiego. Miejsce wybrano nie bez przyczyny - w okolicy znajdują się już aleja George’a Harrisona i ulica Johna Lennona, jak również ambasada Wielkiej Brytanii.

Zobaczcie, jak wypadło uroczyste odsłonięcie tablicy na alei Freddiego Mercury'ego:

Przeczytaj także

Skąd pomysł na nadanie imienia Freddiego Mercury'ego jednej z alejek parkowych w stolicy Polski? Inicjatorami byli Piotr Otrębski wraz z Polskim Fanklubem Queen, którzy stworzyli odpowiednią petycję i zbierali podpisy, by dokument trafił do stołecznego Biura Geodezji i Katastru.

7 listopada 2019 Rada m.st. Warszawy podczas XXI sesji większością głosów przyjęła uchwałę ws. nadania nazwy alei parkowej w Dzielnicy Śródmieście, biegnącej od ulicy Kawalerii do Alei Józefa Nojiego. Na 53 radnych za przyjęciem uchwały opowiedziało się 49 osób, natomiast 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Katarzyna Widźgowska z polskiego fanklubu Queen wyznała podczas uroczystości:

Decyzja radnych połączyła ich ponad podziałami - to jest wzór dla innych. Ta sytuacja pokazuje, że muzyka nas łączy. Myślę, że wszyscy fani Queen są bardzo szczęśliwi, jesteśmy pierwszą stolicą na świecie, która ma aleję Freddiego Mercury'ego i jest to sukces wszystkich wielbicieli grupy Queen.

Cieszy fakt, że w Warszawie pojawia się coraz więcej miejsc związanych ze światem rocka. Ważnym wydarzeniem ostatnich lat było m.in. stworzenie muralu Davida Bowiego czy Kory.

Zobacz także: 33 lata temu Freddie Mercury ostatni raz wystąpił z Queen [WIDEO] 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.