Nowy utwór Behemotha zainspirował… Ryan Gosling

Maciej Koprowicz
24.08.2018 13:36
Nowy utwór Behemotha zainspirował… Ryan Gosling Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, Coleman-Rayner/EAST NEWS

Nergal w wywiadzie przyznał, że jego nowy utwór wiele zawdzięcza gwieździe kina. Co aktor z „La La Land” i „Blade Runner 2049” ma wspólnego z Behemothem?

Nie od dziś wiadomo, że światy muzyki i filmu są sobie bliskie. Muzycy często pojawiają się na wielkim ekranie, a gwiazdy X Muzy chętnie odpoczywają od harówki na planie, występując w zespołach (najlepszymi przykładami Jared Leto i Johnny Depp).

Do muzykujących aktorów należy również Ryan Gosling. 37-letni aktor, znany z takich hollywoodzkich produkcji, jak „Pamiętnik”, „La La Land” i „Blade Runner 2049”, po godzinach gra w indiefolkowym zespole o bardzo mrocznej nazwie Dead Man’s Bones. Występy zespołu mają teatralny klimat – muzykom towarzyszy niekiedy chór dziecięcy.

Chór dziecięcy na płycie Behemotha zainspirowany Ryanem Goslingiem

Pomysł Goslinga zainspirował samego Nergala. Lider Behemotha postanowił zaprosić dziecięcy chór do wykonania partii wokalnych w najnowszym singlu zespołu, „God=Dog”. To nie pierwszy raz, kiedy Adam Darski zaśpiewał z dzieciakami – chór można było usłyszeć na płycie „Songs Of Love And Death” projektu Me And That Man, w utworze „Cross My Heart and Hope To Die”. Muzyk swoją decyzję, by dzieciaki pojawiły się również na albumie Behemotha wyjaśnił w wywiadzie dla Metalshop TV:

Ukradłem ten pomysł od Ryana Goslinga – nie wiem, czy znasz tego aktora. Nie tylko jest świetnym aktorem, jest także wielkim muzykiem. Ma swój własny zespół. Wydaje mi się, że nagrał jeden album. Gra bardzo folkowo, przypomina Me And That Man i ma te wszystkie chóry dziecięce. Stąd wyszła inspiracja do zaproszenia chóru dziecięcego do Me And That Man.

Ale potem pomyślałem: „OK, z Me And That Man wyszło bardzo fajnie. Podobało mi się. Ale co jeśli…? Dla mnie dzieci i ich głosy reprezentują całą niewinność ludzkiej natury, ponieważ dzieci są niewinne i czyste. A gdyby tak połączyć to z całą ideologią stojącą za utworem i wstawić dziecięce chóry do tak ekstremalnej i szalonej piosenki? Pomyślałem: „OK… to najbardziej kocham w sztuce – tę dynamikę”.

Behemoth – kiedy nowy album?

Długo oczekiwany, nowy album Behemotha ukaże się 5 października 2018. Płyta otrzymała tytuł „I Loved You At Your Darkest”. Premierę albumu poprzedziła niezwykła sesja zdjęciowa muzyków, na której odwzorowywali arcydzieła malarstwa religijnego - Adam „Nergal” Darski figuruje na nich w pozach Jezusa, św. Piotra, a nawet Matki Boskiej.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.