Wokalista Neurosis zmaga się z chorobą psychiczną

Maciej Koprowicz
01.09.2017 12:06
Wokalista Neurosis zmaga się z chorobą psychiczną Fot. Gonzales Photo/Avalon/REPORTER

Scott Kelly swoje poruszające wyznanie opublikował pod wpływem tragedii Chrisa Cornella i Chestera Benningtona. Muzyk apeluje do wszystkich osób, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym, by nie wstydzili się prosić o pomoc

W 2017 roku świat rocka utracił dwóch wybitnych wokalistów. Samobójstwa Chrisa Cornella z Soundgarden i Chestera Benningtona z Linkin Park przypomniały opinii publicznej, że poważne problemy emocjonalne mogą dotknąć każdego, nawet wielkie gwiazdy muzyki. Obaj artyści przez wiele lat walczyli z depresją i swoją walkę przegrali. Poruszony ich dramatem Scott Kelly, wokalista hardcore’owo-metalowego Neurosis postanowił ostrzec wszystkich fanów przed niebezpieczeństwami, do których prowadzą problemy z psychiką.

Scott na swoim facebookowym profilu zdradził swój skrywany przez lata sekret – od lat cierpi na chorobę psychiczną. Wyznał też, jak wiele cierpienia ta przypadłość sprawia jego rodzinie. Artysta nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez pomocy leków.

Zmagam się z chorobą psychiczną przez większość życia. Długo ukrywałem to przed ludźmi, w pracy i w miejscach publicznych, ale moja rodzina cierpiała ogromnie z tego powodu.

Ostatnio podjąłem decyzję, żeby odstawić leki, ponieważ pomyślałem, że już ich nie potrzebuję. Z jakiegoś powodu czułem, że jestem zdrowy. W efekcie na tydzień porzuciłem rodzinę, bo stale terroryzowałem moją żonę złośliwymi telefonami i SMS-ami.

Scott wyznał, że bez lekarstw traci nad sobą kontrolę i staje się wobec bliskich bardzo agresywny.

Nie wiem, dlaczego to robiłem. Doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję lekarstwa, ale to był błąd. Nie jest ze mną w porządku. Jestem od tego bardzo daleki. Szkody, jakie wyrządziłem rodzinie nie mogą być naprawione. Bardzo przepraszam żonę i dzieci za lata, w których dręczyłem ich i znęcałem się nad nimi.

Piszę o tym, bo moja rodzina nie zasłużyła na to, by dalej ukrywać moją chorobę przed światem.

Muzyk zachęcił osoby cierpiące na psychiczne przypadłości, by nie bały się szukać pomocy.

Nie ma nic wstydliwego w byciu chorym psychicznie. Wstydem jest ukrywanie tego przed światem i zmuszanie bliskich, by ukrywali to dla ciebie. Proszę, jeśli cierpicie na chorobę psychiczną, nie wstydźcie się brać pomocy, nie wstydźcie się brać leków i rozmawiać z terapeutami.

Z różnego rodzaju przypadłościami natury psychologicznej zmaga się wielu znanych muzyków. Badania wykazały, że aż 60% muzyków cierpi na depresję. Był to problem między innymi Bruce’a Springsteena, Jonathana Davisa i Coreya Taylora.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.