Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki oraz Scorpions

Aleksandra Degórska
03.01.2019 12:17
Zenek Martyniuk|undefined Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

To nie żart! Gwiazda disco polo, Zenek Martyniuk, przyznał się, że sięga po rockowe brzmienia.

Disco polo ostatnio przeżywa prawdziwy renesans. W 2016 roku wielu Polaków nuciło utwór grupy Akcent "Przez twe oczy zielone", a lider grupy, Zenek Martyniuk, został okrzyknięty królem disco polo, jak również doczekał się nawet porównań do Ryszarda Riedla z Dżemu. Obu muzyków połączył fakt, że zostali bohaterami filmów biograficznych, ale niektórzy internauci zinterpretowali to jako próbę zrównania ich artystycznego dorobku. Filmem o życiu wokalisty Akcent ma się zająć Katarzyna Jugowska. Jak więc widać, Zenek Martyniuk cieszy się niesłabnącą popularnością.

Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki

Wokalistę kojarzy chyba każdy, nawet jeśli obraca się w rockowym świecie, a piosenki Akcentu doczekały się rockowych przeróbek. Dlaczego w ogóle wspominamy o gwieździe disco polo? Okazuje się, że Martyniuk lubi sięgnąć czasem po rockowe brzmienia.

W wywiadzie dla agencji Newseria Lifestyle wokalista wyznał, że utwór ma szanse stać się hitem, jeśli tekst dotyczy miłości. Jak wiadomo, wielu rockmanów miało talent do pisania poruszających ballad rockowych i właśnie takie piosenki ceni sobie Martyniuk, który wychował się na romantycznych kawałkach z lat 70. i 80.:

Słucham bardzo różnej muzyki – od klasycznej poprzez fajne ballady rockowe, muzykę reggae, po piosenki disco polo, nawet trochę mocniejsze uderzenia, nie death metal, tylko fajne rockowe brzmienie typu Scorpions, Deep Purple czy nawet Metallica akustycznie.

Tego chyba nikt się nie spodziewał - szczególnie akustyczne wydanie Metalliki brzmi intrygująco. Jak więc widać, romantyczny Zenek Martyniuk nie ogranicza się tylko do disco polo, ale szuka natchnienia słuchając utworów z innych gatunków muzycznych.

Metallica i Scorpions w Polsce w 2019

Kto wie, może Zenek Martyniuk wybierze się nawet na nadchodzące koncerty tych zespołów w Polsce? Metallica zagra 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym, natomiast Scorpions wystąpi 21 lipca 2019 w Arena Gliwice oraz w hali Ergo Arena Gdańsk / Sopot 23 lipca 2019.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.