Znamy pierwszych artystów Open’er Festival 2021

28.05.2020 15:30
Znamy pierwszych artystów Open’er Festival 2021 Fot. . PAWEL SKRABA/REPORTER/East News (zdjęcie poglądowe)

Open’er Festival, jak większość muzycznych imprez masowych, nie odbędzie się w tym roku. Decyzję o przesunięciu festiwalu o rok, podjęto już kilka tygodni temu. Teraz jednak dostajemy pierwsze ogłoszenia nowej, przyszłorocznej edycji imprezy. Kogo usłyszymy na słynnym lotnisku w Kosakowie?

Przedstawiciele Open’er Festival ogłosili właśnie pierwszych artystów przyszłorocznej edycji imprezy. Wiemy, już którzy muzycy pojawią się na gdyńskiej scenie.

Open'er Festival 2021 – znamy pierwszych artystów

Pierwszym headlinerami zostali Thom Yorke ze swoim projektem Tomorrow’s Modern Boxes. Wokalista grupy Radiohead przyjedzie do Gdyni ze swoją płytą „Tomorrow’s Modern Boxes”, na której współpracował z producentem Nigelem Gorichem i Colinem Greenwoodem, basistą zespołu Radiohead. Zespół zagra na głównej scenie już 30 czerwca 2021 roku.

Przeczytaj także

Drugim headlinerem została grupa The Chemical Brothers.

Gwiazdy muzyki elektronicznej zagrają na głównej scenie 3 lipca 2021 roku, czwartego dnia festiwalu. 

Trzecim zespołem, który wystąpi na głównej scenie jest rockowa grupa 21 Pilots. Duet wystąpi 1 lipca na Orange Stange. 

Open'er Festival 2021 – kto na Tent Stage?

Wiemy także kto wystąpi na drugiej scenie, w namiocie festiwalowym, tzw. Tent Stage. To wokalistka FKA Twigs. Artystka w swojej muzyce flirtuje z elektroniką i R&B i trip-hopem, dając słuchaczom charakterystyczne, niepodrabialne brzmienie. 

Na „Tentcie” zagra także Seasick Steve, artysta bluesowy obecny na scenie muzycznej od 2004 roku. W tym roku ukazać ma się jego najnowszy album „Love & Peace”, a tegoroczny koncert będzie częścią trasy promującej ten krążek.

Przeczytaj także

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze co z ogłoszonymi poprzednio headlinerami na ten rok, m.in The Cure, The Killers, A$APem Rockym czy Taylor Swift.  Wszystko wskazuje na to, że zostaną oni potwierdzeni w niedalekiej przyszłości, gdy sami artyści rozpoczną własne działania promocyjne i ogłaszanie terminów tras koncertowych.

Czytaj także: Nocny Kochanek zapowiada koncert "Lajw w necie". Sam zdecydujesz ile i czy w ogóle za niego zapłacisz.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.