Depeche Mode z pierwszym singlem po śmierci Andy'ego Fletchera. Posłuchaj "Ghosts Again" [WIDEO]

09.02.2023 17:09
Depeche Mode Fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Depeche Mode w końcu podzielił się pierwszym singlem zapowiadającym nowy album "Memento Mori". Jak brzmi "Ghosts Again"?

Depeche Mode podzielił się nowym singlem, który zapowiada ich nadchodzący album "Memento Mori". Posłuchajcie, jak prezentuje się "Ghosts Again", pierwszy singiel wydany po śmierci Andy'ego Fletchera. Jedno jest pewne - fani brzmienia Depeszy z lat 80. powinni być zadowoleni.

Polecamy

Depeche Mode z pierwszym singlem po śmierci Andy'ego Fletchera. Posłuchaj "Ghosts Again" [WIDEO]

Płyta "Memento Mori" będzie piętnastym studyjnym albumem Depeche Mode i kontynuacją płyty "Spirit" z 2017 roku, która osiągnęła #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. "Memento Mori" zostanie wydany 24 marca 2023.

Martin Gore wyznał:

"Ghosts Again" oddaje idealną równowagę melancholii i radości. Rzadko nagrywamy piosenkę, która prędko mi się nie nudzi – jestem podekscytowany, że możemy się nią podzielić.

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy singiel Depeche Mode:

Singiel "Ghosts Again" po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w październiku, podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie inaugurującego ich nadchodzącą trasę koncertową. To klasyczny Depeche Mode: jest tu miejsce zarówno na sugestywny liryzm Dave’a Gahana, jak i na hipnotyzującą gitarę Martina Gore’a.

Pomysł na album "Memento Mori" urodził się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

Polecamy

Depeche Mode zagra 2 koncerty w Polsce w 2023 roku

Światowa trasa "Memento Mori Tour" rozpocznie się 23 marca, specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. 16 maja powrócą do Europy i zagrają 2 koncerty w Polsce. 2 sierpnia wystąpią na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.