Gdyby nie Queen to… Brian May miał plan B!

02.08.2023 08:38
Brian May Fot. lev radin/Shutterstock

Brian May to legenda rockowej muzyki. Dzisiaj mało kto wyobraża sobie, żeby w zespole Queen mogłoby go zabraknąć. Muzyk wolał jednak dmuchać na zimne i dawniej opracował plan B. Teraz w jednym z wywiadów zdradził, gdzie mógłby grać, gdyby kariera w Queen nie powiodła się.

Brian May to legendarny gitarzysta i wokalista rockowy. Współzałożyciel zespołu Queen, kompozytor i autor wielu przebojów formacji. Trudno więc wyobrazić sobie słynną grupę bez Briana. Jednak sam rockowy gwiazdor na początku kariery wolał dmuchać na zimne i w razie czego mieć plan awaryjny.

Brian May w innych formacjach

Brian May dzisiaj zgarnia tytuły jednego z najlepszych i najważniejszych gitarzystów na świecie. Gdy rozpoczynał karierę, wolał mieć inny plan na wypadek gdyby coś poszło nie tak z zespołem Queen. Podczas serii pytań i odpowiedzi dla magazynu The Guardian, gitarzysta zdradził, że miał w głowie dwa zespoły, z którymi mógłby podjąć współpracę, gdyby z Queen się nie udało.

Jako pierwszy podał zespół The Beatles, jednak grupa rozpadła się w tym samym roku, w którym założono zespół Queen, czyli w 1970 roku. Druga grupa to Led Zeppelin. May mógłby grać z chłopakami z zespołu, oczywiście o ile, jak podkreślił, członkowie zespołu „w ogóle by go u siebie widzieli”. Przy okazji zdradził, że twórczość brytyjskiej formacji wywarła duży wpływ na Queen. Również sam Freddie Mercury podziwiał Roberta Planta za jego umiejętności.

Wyobrażacie sobie Briana Maya w innym tak znanym zespole niż Queen?

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.