Gorillaz z nowym singlem "Silent Running". To kolejna zapowiedź nadchodzącego albumu

31.01.2023 13:02
Gorillaz Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy singiel Gorillaz nagrany z Adeleye Omotayo.

Gorillaz rozpoczyna 2023 rok wydaniem nowego utworu "Silent Running" z Adeleye Omotayo. To zapowiedź nowej studyjnej płyty zatytułowanej "Cracker Island", która ukaże się 24 lutego 2023.

Polecamy

Gorillaz z nowym singlem "Silent Running". To kolejna zapowiedź nadchodzącego albumu

Singiel "Silent Running" z Adeleye Omotayo zwiastuje nadchodzący studyjny album zespołu "Cracker Island". To pierwsza piosenka, nad którą Gorillaz wraz z ośmiokrotnie nagrodzonym Grammy producentem, multiinstrumentalistą, autorem tekstów Gregiem Kurstinem pracowali w jego studiu w Los Angeles w zeszłym roku.

Podczas tych wczesnych sesji ukształtowało się oparte na syntezatorach brzmienie z lat 80., które ostatecznie nadało ton całemu albumowi. W "Silent Running" zaśpiewał wieloletni koncertowy współpracownik Gorillaz, Adeleye Omotayo.

Polecamy

Wkrótce do singla pojawi się teledysk wyreżyserowany przez współtwórcę Gorillaz, Jamiego Hewletta oraz nominowanego do nagrody Emmy reżysera Fx Goby'ego z Nexus Studios.

Nowy studyjny album Gorillaz zatytułowany "Cracker Island" ukaże się 24 lutego 2023 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.