U2 wyda nowy album z 40 utworami. Kiedy premiera "Songs Of Surrender"?

11.01.2023 12:03
U2 Fot. Rex Features/East News

Niby nowa płyta, ale trochę nie do końca, bo na krążku usłyszymy stare hity U2, ale w nowych wersjach.

Sporo musieliśmy czekać na nowy album U2, przy czym nadchodzące wydawnictwo do końca nową płytą nie jest. Na krążku zatytułowanym "Songs Of Surrender" znajdzie się aż 40 utworów i zapewne album będzie nawiązywać do książki Bono "Surrender: 40 Songs, One Story", w której wokalista przeanalizował 40 piosenek U2. Na nadchodzącym krążku usłyszymy stare hity zespołu w nowych interpretacjach.

Polecamy

U2 wyda nowy album z 40 utworami. Kiedy premiera "Songs Of Surrender"?

10 stycznia zespół U2 na swoich social mediach poinformował fanów o tym, że już 17 marca 2023 na rynku pojawi się album "Songs Of Surrender", który będzie zawierać aż 40 piosenek. Nie będą to jednak premierowe utwory, a dobrze nam znane hity zinterpretowane na nowo. Zapewne na krążku pojawią się te same kompozycje, o których możemy przeczytać w książce Bono "Surrender: 40 Songs, One Story".

Już teraz w zapowiedzi nowego albumu możemy posłuchać nowej wersji "Beautiful Day":

Jeszcze wcześniej gitarzysta The Edge w specjalnej wiadomości do fanów wyznał, że większość piosenek U2 powstało, gdy muzycy byli bardzo młodzi i przez te wszystkie lata utwory bardzo się zmieniły i "esencja tych piosenek nadal jest w nas". Dlatego gitarzysta dodał, że trzeba tę "esencję" jeszcze raz zinterpretować na nowo, by kompozycje pasowały do XXI wieku.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.