"Ktoś zrobił panu Kazikowi wielki prezent" – Andrzej Duda o aferze z Radiową Trójką

22.05.2020 12:20
"Ktoś zrobił panu Kazikowi wielki prezent" – Andrzej Duda o aferze z Radiową Trójką Fot. . Romana Makówka/Antyradio.pl

Od kilku dni nie milkną echa związanane z utworem „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego. Teraz nawet prezydent Andrzej Duda wypowiedział się w sprawie.

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego stała się przyczynkiem niemałej burzy w świecie mediów. Tekst piosenki nawiązuje do wydarzeń z 10 kwietnia 2020 roku, gdy prezes PIS Jarosław Kaczyński, mimo obowiązującego wtedy zakazu odwiedzania cmentarzy, pojechał na "Powązki", aby złożyć kwiaty na grobie swoich bliskich. 

Kazik na szczycie listy przebojów?

W zeszłym tygodniu utwór wygrał listę przebojów radiowej Trójki. Niedługo później okazało się, że "przypadkiem" zniknęła ona z listy.  W radiu rozpoczęły się przepychanki słowne, dotyczące odpowiedzialności za taki stan rzeczyWydarzenie to przelało czarę goryczy pracowników radia, którzy w proteście przed tego rodzaju cenzurą, zaczęli licznie odchodzić z pracy.

Przeczytaj także

Prezydent Duda o "aferze Kazika"

W czwartek wieczorem na Facebooku odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z prezydentem Andrzejem Dudą. Polityk w pewnym momencie został zapytany, co sądzi o aferze związanej z listą przebojów Trójki. Jego odpowiedź jest niezwykle ciekawa. Co odpowiedział? 

"Przede wszystkim niesmak, ogromny niesmak taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca i to jest żenujące” – zaczął Andrzej Duda.
Przeczytaj także

Następnie podkreślił, że w Polsce obowiązuje wolność wyrażania poglądów, także w piosence. Dlatego cała sytuacja jest dla niego niezrozumiała. 

"Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje, bo - pytanie - czy to jest jakaś zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu" – dodał. 

Co ciekawe, następne sentencje pokazują bardzo specyficzne stanowisko prezydenta do całej sprawy. 

"Myślę, że wielu wykonawców zazdrości panu Kazikowi Staszewskiemu, bo popularność, jaką zyskała dzięki temu jego piosenka, i w związku z tym także i pieniądze, które zarobi, z pewnością wzbudzają zazdrość niejednego muzyka. Ktoś, kto doprowadził do tej sytuacji, niewątpliwie zrobił panu Kazikowi wielki prezent" – powiedział prezydent.

Należy zauważyć, że rzeczywiście temat utworu nie schodzi z ust opinii publicznej i mediów od kilku dni. Czy jednak okoliczności, w jakich prowadzone są dyskusje o utworze rzeczywiście są "wielkim prezentem" dla artysty, jak sugeruje prezydent? To już kwestia otwarta do samodzielnej oceny.

Przeczytaj także

Czytaj także: Kazik wypuścił kolejną piosenkę! „Powiedzcie, że kochacie nas” śpiewa z Wojtkiem Jabłońskim [WIDEO] 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.