Czechy: Krokodyl uciekł z hodowli w Ostrawie. Może być w Polsce

27.07.2021 12:52
Czechy: Krokodyl uciekł z hodowli w Ostrawie. Może być w Polsce Fot. shutterstock

W sobotę, 24 lipca 2021 z hodowli w czeskiej Ostrawie uciekł metrowy krokodyl. Jeśli udało mu się trafić do Odry, może być już w Polsce.

Czeski właściciel gada powiadomił policję dopiero dwa dni po zaginięciu swojego pupila. Służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania uciekiniera. Krokodyl ma na imie Mireczek i ma 5 lat.

Krokodyl uciekł z hodowli w Ostrawie

Czeska policja z pomocą biologa przeczesuje miejskie tereny zielone, cieki wodne oraz miejsca zacienione przez drzewa. "Nowa Trybuna Opolska" poinformowała, że  hodowla, z której uciekł krokodyl, znajduje się blisko rzeki Ostravicy, która kilka kilometrów dalej wpada do Odry. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że gad znajduje się już na terenie naszego kraju.

Polecamy
Krokodyl uciekł z hodowli w pobliżu rzeki Ostravicy, która kilka kilometrów dalej wpada do Odry

- poinformował portal "Nowa Trybuna Opolska".

Krokodyl ma około metra długości, jest młodym i zwinnym gadem, który może polować na mniejsze psy oraz koty. Ze względu na to, że zwierzę nie jadło od dwóch dni, może być niebezpieczne dla otoczenia.

podała Eva Michalíková z policji w Ostrawie.

Tymczasem w jeziorze Białym położonym w Okunince w pobliżu Włodawy grasuje ponoć sum ludojad, który atakuje turystów.

Źródło: RadioZET.pl/Nowa Trybuna Opolska

Zobacz również: Jasnowidz Krzysztof Jackowski o upadku PiS i czwartej fali koronawirusa. "Najbliższe miesiące będą bardzo ważne"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.