Fan Marvela stworzył prawdziwe pięści Hulka. Jest nimi w stanie przebić ścianę

07.09.2020 10:33
Hulk - kadr z filmu Avengers|undefined Fot. Everett Collection/East News

Hulk to jeden z najsilniejszych herosów Marvela. Pewien miłośnik inżynierii i popkultury postanowił odtworzyć pięści zielonego stwora w realnym świecie. Może nimi zrobić prawdziwą krzywdę. 

Supersiła to zdolność, o jakiej marzą setki osób na całym świecie. Niekoniecznie muszą być to fani komiksów. Tak się jednak składa, że jedną z najsilniejszych postaci zarówno w MCU, jak i uniwersum Marvel Comics jest Hulk. I to właśnie on stał się symbolem tej nadludzkiej zdolności. Okazuje się, że jego moce można przenieść do prawdziwego świata. Przynajmniej częściowo. 

Hulk - powstały pięści herosa przebijające ścianę

Bycie dzieckiem ma wiele plusów. Wyobraźnia w tym okresie życia działa o wiele intensywniej niż w późniejszych latach. Kilkulatek supersiłę może zyskać dzięki pewnym symbolom. Prawdopodobnie z tego powodu zabawka firmy ToyBiz stworzona niemal dwadzieścia lat temu cieszy się do dziś tak dużą popularnością. Mowa o dłoniach Hulka, w które można włożyć własne pięści i udawać, że jest się niezwyciężonym zielonym potworem. 

Przeczytaj także

Niektórych dziecięca fantazja jednak nie opuszcza nawet w dorosłym życiu. Allen Pan - inżynier i entuzjasta popkultury prowadzący kanał na YouTube o nazwie Allen Pan - Sufficiently Advanced został zainspirowany gadżetem z dzieciństwa i postanowił powołać do życia coś pomiędzy zwykłą zabawką, prawdziwymi mocami Hulka. Przedmiot, który naprawdę potrafi niszczyć. Proces powstawania pięści Hulka uwiecznił w jednym ze swoich ostatnich filmów. 

Pan stworzył model z ołowiu. Każda z metalowych dłoni waży ponad 15 kilogramów. Sama masa pięści powinna dać wyobrażenie, jak niebezpiecznym przedmiotem są sztuczne ręce Hulka. Po wcieleniu planu w życie youtuber postanowił przetestować swój wynalazek na różnego rodzaju obiektach doświadczalnych - plastikowym pojemniku z miodem, starym laptopie, puszcze napoju gazowanego, arbuzie, desce, modelu ludzkiej głowy, modelu Hulkbustera z klocków LEGO, betonowym pustaku i w końcu ceglanej ścianie. 

Przeczytaj także

Jak widać, Panowi udało się (przynajmniej po części) pozyskać moce Hulka. Skoro mężczyzna o przeciętnej budowie ciała wykorzystujący ołowiane rękawice jest w stanie czynić takie szkody, aż trudno sobie wyobrazić, jak niebezpieczny byłby prawdziwy Hulk. Na szczęście to jedynie fikcyjna postać, której przygody możemy śledzić tylko w filmach i komiksach. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Hulk przeżył koniec świata. Wszystko dzięki dziwacznemu złoczyńcy Marvela 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.