HP pokazało komputer tak lekki, że mógł lewitować. Dostępny tylko w kolorze ważkowoniebieskim

25.10.2019 11:00
HP Elite Dragonfly|undefined Fot. Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

HP Elite Dragonfly to komputer przełomowy. Kierowany do indywidualistów z wypchanymi kieszeniami sprzęt łączy dużą wydajność z obietnicą 24,5 godziny pracy na zasilaniu bateryjnym. Na wszelki wypadek konwertowalny laptop co jakiś czas odgania użytkownika od ekranu.

990 gramów – tylko tyle waży HP Elite Dragonfly. W smukłej obudowie kryją się jednak komponenty, które zapewnią komfortowe korzystanie z komputera. Producentowi udało się zamieścić nawet kilka wodotrysków.

Największe wrażenie robi obiecywana żywotność HP Elite Dragonfly. W odpowiedniej konfiguracji sprzętowej (dostępne są na przykład 3 różne ekrany, których wybór wpływa na oferowane przez komputer funkcjonalności) konwertowalny laptop może pracować na zasilaniu bateryjnym ponad dobę.

Wieści o sprzęcie, który może pracować po odłączeniu od prądu przez ponad dobę już się pokazywały. W przypadku HP Elite Dragonfly mowa jest jednak o platformie wykorzystującej procesory Intela, podczas gdy wcześniejsze informacje dotyczyły laptopów z układami znanymi ze smartfonów.

Przeczytaj także

Imponujące jest także tempo, w którym akumulator jest ładowany. Przy wykorzystywaniu mocniejszego zasilacza 65 W (dostępny jest także 45 W), uzupełnienie poziomu magazynowanej energii do 50% pojemności ma zajmować tylko 30 minut. Ładowanie odbywa się przez złącze USB-C.

hp_elite_dragonfly_02 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

HP Elite Dragonfly – trzy ekrany do wyboru

Nad jedną rzeczą przy dobieraniu HP Elite Dragonfly do swoich potrzeb nie trzeba się zastanawiać: komputer dostępny jest tylko w jednym kolorze, określonym oficjalnie jako ważkowoniebieski.

Nad wyświetlaczem trzeba się już jednak mocno zastanowić, gdyż od jego wyboru zależy spora część otrzymywanych funkcjonalności. HP przygotowało dla Elite Dragonly trzy ekrany, różniące się jasnością i rozdzielczością.

Dla osób stawiających na długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym przygotowano wyświetlacz o jasności 400 nitów. To właśnie z nim HP Elite Dragonfly potrafi pracować ponad dobę po odłączeniu od prądu.

Druga z propozycji to ekran 550 nitów, który stawia na jakość obrazu, jako że pozwala na pokazywanie treści HDR. Ostatnia z propozycji przeznaczona jest dla osób, które zamierzają pracować w plenerach. Jasność wynosząca 1000 nitów pozwoli bez problemów pracować w oświetleniu słonecznym. Przy okazji dostaje się opcję ukrywania zawartości ekranu przed wścibskimi oczami dzięki filtrowi prywatności.

HP wyposażyło ponadto Elite Dragonfly we wbudowaną zasuwkę, pozwalającą zakryć obiektyw wbudowanej w ramkę nad ekranem kamerki.

hp_elite_dragonfly_03 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

HP Elite Dragonfly – cena i dostępność

HP Elite Dragonfly trafi do sprzedaży w Polsce w grudniu 2019. Najtańsza wersja, z procesorem Intel Core i5, została wyceniona na 8 999 zł. Odpowiedzi na pytanie o najdroższą konfigurację niestety nie udało nam się uzyskać.

Komputer reklamowany jako „lżejszy od powietrza” kierowany jest do odbiorców biznesowych, którzy potrzebują sprzętu nie tylko pozwalającą na długą pracę, lecz także sprawiającego odpowiednie wrażenia wizualne.

HP Elite Dragonfly pozwala ponadto na wyrobienie sobie wizerunku dystyngowanego wojownika o dobrostan środowiska naturalnego. Obudowa i klawisze komputera wykonane są bowiem częściowo z przetworzonego plastiku wyłowionego z oceanów.

Sprzęt HP to jeden z pierwszych modeli stworzonych zgodnie z wymaganiami Projektu Athena opracowanego przez Intela. Wkrótce na rynku pojawia się kolejne konstrukcje zgodne z tym standardem, oferujące widoczną poprawę parametrów pracy w porównaniu do obecnie sprzedawanych komputerów przenośnych. Można także liczyć na to, że część z nich będzie sprzedawana w przystępniejszych cenach.

Zobacz także: Kup laptop Della, będziesz mógł bardziej oszukiwać w grach 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.