Iron Man stworzył najdziwniejszy skład Avengers. Czy ci sami herosi pojawią się w filmach Marvela?

07.01.2021 15:06
Iron Man - Iron Man 2 - kadr z filmu Marvela Fot. Everett Collection/East News

Jak będzie wyglądała drużyna Avengers w kolejnych filmach Marvela? Czy komiks o Iron Manie zasugerował, jakiego składu możemy się spodziewać?

Po filmie "Avengers: Endgame" tytułowa drużyna już nigdy nie będzie wyglądała tak samo. Czy nowi członkowie będą inspirowani składem zaprezentowanym w najnowszym numerze przygód komiksowego Iron Mana?

"Iron Man" - nowy skład filmowych Avengers inspirowany komiksem?

Jak wyglądać będzie przyszłość kinowego uniwersum Marvela? Gdyby nie pandemia koronawirusa już znalibyśmy część pomysłów Kevina Feige'ego i jego ekipy. Niestety harmonogram MCU został poważnie opóźniony, przez co fani niecierpliwią się jeszcze bardziej niż zwykle. 

Polecamy

W "Avengers: Endgame" mieliśmy do czynienia ze swego rodzaju pożegnaniem z oryginalnym składem grupy superbohaterów. Iron Man i Black Widow oddali życie w walce z Thanosem, Hawkeye przeszedł na emeryturę, Hulk nie jest już tak potężny jak dawniej, Thor odleciał w kosmos ze Strażnikami Galaktyki, a Kapitan Ameryka zestarzał się u boku Peggy Carter. Ktoś musi jednak bronić Ziemi przed złem. Czy będą to bohaterowie zaprezentowani w piątym numerze obecnie wydawanego komiksu "Iron Man"?

Polecamy

W serii stworzonej przez Christophera Cantwella, Cafu, Franka D'Armatę i Joe Caramagnę, do świata Marvel Comics powrócił kosmiczny złoczyńca Korvac. Wpadł na pomysł wykorzystania swoich boskich mocy w celu ukształtowania uniwersum wedle własnych reguł. By wykonać plan, stworzył grupę złożoną z superłotrów, głównie mało znanych przeciwników Iron Mana.

Polecamy

Tony Stark postanowił pokrzyżować plany Korvaca. Wraz z Hellcat i mutantem znanym jako Halcyon, powołał do życia nowy skład Avengers, którego celem jest uratowanie porwanego War Machine'a. W skład drużyny wchodzą naprawdę zaskakujący superbohaterowie.

5 (2020) Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics - Iron Man #5 (2020)

Jedną ze członkiń nowych Avengers jest Misty Knight - postać znana widzom serialu "Luke Cage". Była policjantka, która została superbohaterką i prywatną detektywką, zawdzięcza Starkowi bioniczne ramię, zastępujące jej kończynę straconą podczas jednej z policyjnych akcji. Dawna ukochana Iron Fista i obecna partnerka Falcona to tak naprawdę jedyna kompetentna osoba w drużynie.

Polecamy

Do grupy należy również Scarlet Spider - klon Petera Parkera, który zadebiutował w słynnej "Clone Saga" i po jakimś czasie przybrał nazwisko Ben Railey. Zginął, ale został przywrócony do życia przez swojego stwórcę - złowrogiego Jackala. Antybohater o pajęczych mocach to cenny nabytek drużyny.

Polecamy

Podobnie zresztą jak Gargoyle, a właściwie Isaac Christians - staruszek, który sprzedał swoją duszę demonowi, by ocalić swoje rodzinne miasteczko. Od tego momentu stał się nadnaturalną bestią o dobrym sercu i nienagannych manierach, która wspierała w walce między innymi oryginalna grupę Defenders. Nic więc dziwnego, że Gargoyle chce wykorzystać swoje moce, by pomóc Hellcat - dawnej koleżance z zespołu.

Polecamy

No i ostatni, ale nie mniej ważny członek drużyny, czyli Frog-Man. Komediowa postać, która zadebiutowała na kartach komiksu o Spider-Manie to Eugene Patillo - chłopak, który w pewnym sensie poszedł w ślady swojego ojca - złoczyńcy imieniem Leapfrog. Frog-Man, zamiast czynić zło, postanowił jednak zostać superbohaterm jak jego idol Spider-Man. Nic więc dziwnego, że zafascynowany superbohaterami amator, uważa dołączenie do przypadkowej zbieraniny herosów za najlepszy dzień w swoim życiu. Warto jednak zwrócić uwagę, że twórcy komiksu pomylili się, deprecjonując dokonania Frog-Mana. W rzeczywistości w 2020 roku bohater doczekał się figurki wydawanej w ramach serii Marvel Legends. Jedyną "bezfigurkową" postacią z nowego składu Avengers jest obecnie Gargoyle.

Polecamy
5 (2020) Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics - Iron Man #5 (2020)

Jak drużyna poradzi sobie w akcji? O tym przekonamy się w kolejnym numerze przygód "Iron Mana".

Polecamy

"Avengers" - jak w przyszłości zmieni się drużyna superbohaterów Marvela?

Czy podobny skład zobaczymy kiedyś w MCU? Raczej nie. Marvel Studios dało wyraźny sygnał, że obecnie idzie w kierunku młodych herosów, których przygody będziemy śledzić w ciągu kolejnych lat. Nowe seriale sugerują, że młode pokolenie Avengers będzie składać się z Ms. Marvel, Kate Bishop, Iron Heart, być może Ameriki Chavez, Wiccana, Speeda Stature oraz Patriota, a więc zapowiada się swego rodzaju adaptacja przygód Young Avengers. Niewykluczone, że na początku mentorami nowej drużyny zostaną Spider-Man, Doktor Strange, Kapitan Marvel, Falcon, Winter Soldier oraz Scarlet Witch. Na razie jednak przyszłość Marvela nie jest do końca znana.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.