Klocuch o Andrzeju Sapkowskim: "polski bogacz, operuje wąsem siwym"

Sergiusz Kurczuk
29.10.2018 11:34
Klocuch o Andrzeju Sapkowskim: "polski bogacz, operuje wąsem siwym" Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Sapkowski, Krzysztof Krawczyk, a może Dawid Podsiadło? Kto ma najlepsze wąsy według Klocucha?

Klocuch znów udowodnił, że jego filmy to rzecz unikatowa na polskim YouTube. Kunszt tego tajemniczego twórcy niedawno docenił sam serwis, prezentując mu w końcu dawno zasłużony Srebrny Przycisk. Zauważyło go również środowisko artystyczne i w październiku 2018 rok odbyła się pierwsza wystawa prac Klocucha w warszawskiej galerii Komputer. Twórca jednak nie spoczywa na laurach i dalej robi swoje nadzwyczaj ciekawe i frapujące filmy. Niedawno rozwikłał zagadkę nazwy grupy Kombii. Teraz stworzył listę najlepszych wąsaczy na świecie.

Andrzej Sapkowski jako "najlepszy chłop z wąsami"

Klouch postawił głównie na rodzimych wąsaczy. Jak sam zaznaczył, kolejność na jego liście jest przypadkowa i numer jeden wcale nie oznacza najlepszego wąsa. W zestawieniu pojawia się wiele gwiazd muzyki, filmu, sportu, a nawet polityki. Wśród mężczyzn obdarzonych najlepszym zarostem pod nosem znaleźli się Tom Selleck, aktorzy z ulubionych tureckich seriali Klocucha, Taco Hemingway, Sławomir Zapała, youtuber Kuba Klawiter (mylnie wzięty za Dawida Podsiadło), Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa czy skoczek Robert Johansson. Nam najbardziej do gustu przypadł jednak mężczyzna oznaczony numerem ósmym. Chodzi o Andrzeja Sapkowskiego.

Klocuch odniósł się do głośnej afery, w której brał udział twórca "Wiedźmina". Pisarz zażądał dodatkowych pieniędzy za sprzedanie praw autorskich do stworzonych przez siebie postaci firmie CD Projekt RED. Twórca listy pochylił się również nad stylem ubierania Sapkowskiego oraz oczywiście nad jego zarostem.

Andrzej - człowiek który zawsze jest zły, polski bogacz, grubol, fajny ubiór. Kamizelka praktyczna, ciepła. I na ryby, i na grzyby, operuje wąsem siwym.

Co ciekawe na liście zabrakło Adama Małysza, którego Klocuch jest wielkim fanem. Wspomniał tylko o tym, że były skoczek kiedyś zgolił wąsy. Na pierwszym miejscu nie przypadkowo znalazła się legenda polskiej muzyki rozrywkowej - Krzysztof Krawczyk. Fani Klocucha od dawna nalegali, żeby youtuber stworzył osobny film, poświęcony piosenkarzowi. Jednak twórca przyznał, że czuje się "za słabo", by przygotować materiał poświęcony Krawczykowi.

Klocuch słynie ze swoich zestawień. Do tej pory postanowił poświęcić swój czas tak niszowym tematom, jak "Siuranie w grach", "Grubole w grach", "Małpiszony w grach", czy "Łysiny w grach". Ostatnio rozszerzył swoją działalność i zajmuje się nie tylko grami wideo, ale również innymi dziedzinami, czego przykładem są filmy pokroju "Durnych programów w telewizorze", czy covery polskich piosenek.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.