Kraków: Jechał na dachu autobusu. Interweniowała Straż Miejska i strażacy [ZDJĘCIA]

08.10.2021 13:21
Kraków: Jechał na dachu autobusu. Interweniowała Straż Miejska i strażacy [ZDJĘCIA] Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Takie rzeczy to tylko w Krakowie! Pasażer na gapę podróżował na dachu autobusu. Interweniowała Straż Miejska i strażacy

Kraków widział już wiele. Był smok, który zjadł barana wypchanego siarką, zaczarowana dorożka z zaczarowanym koniem i dziki hasające w różnych częściach miasta. Ale jak Kraków długi i szeroki Łabędzia podróżującego na gapę autobusem jeszcze nie widziano!

Łabędź podróżował na gapę autobusem

8 października 2021 Straż Miejska Miasta Krakowa poinformowała, że ok. 8 rano otrzymała nieprawdopodobne zgłoszenie. Jeden z inspektorów MPK zadzwonił do służb z nietypową sprawą.

Polecamy

Mężczyzna dzwonił z przystanku przy Stawowej, by zgłosić, że autobusem a właściwie na autobusie linii 114 podróżuje pasażer na gapę. Samo podróżowanie bez biletu, tym bardziej na dachu pojazdu jest surowo zabronione a co dopiero jeśli bezczelnym pasażerem jest .. sporej wielkości łabędź.

Mimo że ptak zachowywał się spokojnie, wezwano strażaków, aby pomogli w ściągnięciu go z dachu. Potem gapowiczem zajęła się Straż Miejska Miasta Krakowa. Ptak jest już bezpieczny.

Autobus 114 kursuje między innymi przez mosty na Wiśle i Wildze. Prawdopodobnie stamtąd łabędź dostał się na dach pojazdu.
 
Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.