Marvel ogłosił skład nowej Fantastycznej Czwórki. Czy ta wersja pojawi się w filmach?

17.08.2020 13:30
Marvel ogłosił skład nowej Fantastycznej Czwórki. Czy ta wersja pojawi się w filmach? Fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Fantastyczna Czwórka niemal od zawsze składa się z Mr. Fantastica, Invisible Woman, Human Torcha i Thinga. Marvel postanowił zaprezentować nowy skład drużyny. Czy zapowiada wygląd zespołu w nadchodzącym filmie MCU?

Uniwersum komiksów Marvela zaczęło się od pierwszego numeru "Fantastic Four" z 1961 roku. Mimo że przez te wszystkie lata Pierwsza Rodzina Marvela cieszy się wśród czytelników ogromną popularnością, do tej pory nie powstał przyzwoity film o przygodach Mr. Fantastica, Invisible Woman, Human Torcha i Thinga. Marvel Studios zapowiedziało, że niebawem zobaczymy nową próbę przeniesienia tych herosów na duży ekran. Czy to możliwe, że skład będzie różnił się od tego, co znamy z klasycznych komiksów?

Fantastyczna Czwórka - nowy skład drużyny Marvela

Chociaż trzonem FF są Reed Richards, Sue Storm, Johnny Storm i Ben Grimm, na przestrzeni lat następowało wiele roszad personalnych w tej słynnej rodzinie superbohaterów. Koniec końców zawsze wracał oryginalny skład, ale Fantastyczna Czwórka ma wielu rezerwowych członków. W 22. numerze obecnie wydawanej serii "Fantastic Four" zaprezentowano najnowszą odsłonę teamu. 

Przeczytaj także

Komiks stworzony przez Dana Slotta, Paco Medinę i Seana Izaakse'ego rozgrywa się w ramach eventu "Empyre". Crossover opowiada o Imperium Kree i Skrulli oraz ataku na Ziemię kosmitów Kotati, którzy ucierpieli setki lat wcześniej przez machinacje obu walczących ze sobą od mileniów ras. Fantastyczna Czwórka pełni ważną rolę w "Empyre" i obecnie znajduje się poza orbitą Ziemi. Z tego powodu Reed Richards postanowił stworzyć zespół, który będzie zastępował FF pod ich nieobecność. 

Przeczytaj także

Chociaż grupa ma cyfrę 4 w nazwie od jakiegoś czasu należą do niej dwaj dodatkowi członkowie - Franklin i Valeria - potomstwo Reeda i Sue. Fantastyczne dzieciaki zostały na Ziemi i postanowiły poprosić o pomoc w walce ze złem dwóch dobrych przyjaciół FF - Spider-Mana i Wolverine'a.

22 (2018) Fot. foto: materiał promocyjny/Marvel Comics

Obaj herosi pełnili już kiedyś podobne stanowisko wraz z Hulkiem i Ghost Riderem, którzy też gościnnie pojawiają się w tym numerze. Stąd w kwaterze głównej Fantastic Four kostiumy drużyny, które pasują na Logana i Petera Parkera. 

Przeczytaj także

To prawdopodobnie nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy w Fantastycznej Czwórce zmienił się skład. Pytanie tylko, czy ta wersja zespołu po części nie zainspiruje twórców nadchodzącego filmu. MCU znacznie różni się od komiksowego uniwersum i często na nim jedynie bazuje. Kto wie, może twórcy zdecydują się na zupełnie inne ujęcie tej klasycznej grupy herosów, co wcale nie wyklucza pojawienia się Mr. Fantastica, Invisible Woman, Human Torcha i Thinga. W końcu w filmowym "Ant-Manie" też pojawił się Hank Pym, czyli oryginalny Ant-Man w komiksach. Pełnił on jednak rolę mentora innego herosa, który potrafił się zmniejszać do rozmiaru mrówki. 

Przeczytaj także

Być może twórcy z Marvel Studios postawią na inne postacie, które powołają do życia zupełnie nową Fantastyczną Czwórkę. Spider-Man już istnieje w filmowym uniwersum. X-Men, a więc zapewne również i Wolverine powoli zbliżają się do debiutu w MCU. Disney posiada też prawa do Franklina i Valerii, ale nie wykluczone, że alternatywny skład może wyglądać zupełnie inaczej. 

Przeczytaj także

Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, bo póki co Marvel Studios nie ogłosiło, kiedy możemy spodziewać się nowego filmu o FF. Poza tym koronawirus skutecznie pokrzyżował plany Disneya i do tej pory nie odbyła się nawet premiera "Black Widow" - jedynej obecnie produkcji MCU, którą (miejmy nadzieję) obejrzymy w roku 2020. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Amazing Spider-Man. Globalna sieć: Upadek imperium. Tom 7" - [RECENZJA] 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.