McLaren 720S z klocków Lego

11.04.2017 12:06
McLaren 720S z klocków Lego Fot. materiały prasowe

Jeśli marzycie o najnowszym McLarenie 720S i nie uznajecie żadnych półśrodków, musicie się przygotować na wydatek ponad miliona złotych. W innym przypadku wystarczy około 65 zł.

Właśnie tyle kosztuje mały model Lego. Dodatkową korzyścią jest to, że do poruszania się tym autem nie jest potrzebne prawo jazdy, ubezpieczenie, ani paliwo. A tego ostatniego potrzeba bardzo dużo w prawdziwym McLarenie, zważywszy na 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 710 KM i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego trafiającego na tylne koła za pośrednictwem bardzo szybkiej, dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej przekładni.

Przyziemny 720S Lego oferuje w komplecie filiżankę do kawy, deskę kreślarską, projektanta McLarena, klucz francuski, kask, a także komplet felg. Decydując się na zakup prawdziwego modelu nie dostaniemy aż tylu dodatków.

Brytyjskie samochodziki w duńskim wydaniu trafią do sprzedaży w czerwcu 2017 roku, tuż po tym, jak pełnowymiarowy pojazd zostanie dostarczony pierwszemu właścicielowi. Oryginalny 720S poza ogromną mocą, może pochwalić się niską masą własną, nieprzekraczającą 1300 kilogramów. Dodatkowo inżynierom udało się poprawić system chłodzenia o 15% oraz uzyskać zwiększoną siłę docisku. To ostatnie to zasługa między innymi aktywnego tylnego spojlera, który może samoistnie ustawić się w jednej z trzech pozycji, zapewniając optymalne właściwości pod względem prowadzenia i prędkości na prostych.

Kierowca ma do wyboru 3 tryby jazdy: Comfort, Sport i Track. Nowością jest system Variable Drift Control. McLaren dołożył wszelkich starań, by najnowszy model oferował świetne właściwości jezdne oraz dawał dużo satysfakcji z prowadzenia. Poza tym auto wrażenie robi osiągami – na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 2,9 sekundy. Na pokonanie ćwierć mili potrzebuje 10,3 sekundy i jest w stanie pomknąć 340 km/h.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.