Największy w Polsce mural przedstawia Geralta z Rivii! Zobaczcie dzieło

08.10.2021 15:59
Największy w Polsce mural przedstawia Geralta z Rivii! Zobaczcie dzieło Fot. materiały prasowe/Netflix/Jay Maidment

Niedawno w Łodzi odsłonięto największy mural w Polsce. Mierzący aż 24 piętra obraz przedstawia nam Geralta z Rivii, czyli głównego bohatera sagi "Wiedźmin" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Zobaczcie zdjęcia dzieła.

Największy mural w Polsce przedstawia wiedźmina Geralta

Jak chwali się Urząd Miasta Łódź, aż trzy ściany na łódzkim "Manhattanie" stały się kanwą dla mierzącego 24 piętra i ponad 70 metrów wysokości muralu przedstawiającego Geralta z Rivii, głównego bohatera serii "Wiedźmin". Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki.

Polecamy

Ogromny mural z Wiedźminem to największy obraz w kraju i jednocześnie jedno z największych dzieł na świecie. Powstał na trzech ścianach wieżowców przy ul. Piotrkowskiej 182, niedaleko skrzyżowania z trasą WZ. 

Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Projekt na ścianę przeniosło w ponad dwa tygodnie w sumie osiem osób. Więcej zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Łódź.

Jak w oficjalnym oświadczeniu (udostępnionym na stronie Urzędu Miasta Łódź) opowiada Rebelka:

Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię.
Polecamy

Jak podaje UMŁ, mural to kolejny etap współpracy miasta, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1 przy marce Wiedźmin.

W planach tego collabo jest seria gadżetów z muralem od CD Projekt Red, a w powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

Oczywiście to nie koniec "Wiedźmina" w popkulturze - jeszcze w grudniu 2021 roku zobaczymy 2. sezon popularnego serialu od Netflix z Henrym Cavillem w roli głównej. Platforma zapowiedziała również, że zmierza stopniowo rozszerzać franczyzę o kolejne produkcje.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.