Naukowcy nazwali nowo odkryte gatunki żuków na cześć legendarnych Pokemonów

19.03.2021 15:28
Naukowcy nazwali nowo odkryte gatunki żuków na cześć legendarnych Pokemonów Fot. 4 KIDS ENTERTAINMENT/Album/East News

Pewien profesor postanowił nazwać nowo odkryte gatunki żuków w Australii na cześć legendarnych Pokemonów z pierwszej generacji gier - Articuno, Zapdosa i Moltresa. 

Nowo odkryte gatunki żuków zostały nazwane na cześć Pokemonów

Jak podaje Eastern New Mexico University, Dr. Darren Pollock i Yun Hsiao podjęli współpracę przy dokumentacji i opisywaniu nowych gatunków żuków, które zostały odkryte niedawno w Australii. Duet zajął się czterema zwierzakami, które nazwali Binburrum articuno, Binburrum zapdos oraz Binburrum moltres i Demyrsus digimon. 

Polecamy

Student i fan pokemonów Yun Hsiao zaproponował nazwy na cześć legendarnych Pokemonów, ponieważ chciał podkreślić ich wyjątkowość i występowanie zaledwie kilku okazów na świecie. Zwierzaki nie są może tak bardzo kolorowe, jak Pokemony, ale wyglądają bardzo ładnie:

Polecamy

Podobnie jednak jak w przypadku trio Pokemonów, żuczki można łatwo między sobą rozróżnić - żuk articuno ma srebrno-brązowe kolory przy skrzydłach i na tułowiu, moltres ma czarno-złote barwy, natomiast zapdos ma czarne skrzydła i złotą "obrożę".

Doktor Pollock opisał sytuację:

Yun powiedział, że był trenerem Pokemonów za młodu, więc zaproponował, że powinniśmy nazwać te żuk jak legendarne Pokemony - w końcu ich również jest mało. Moim zdaniem to świetny pomysł, więc żuki nazywają się Binburrum articuno, Binburrum zapdos i Binburrum moltres. 

Zaznaczył też, że od odkrycia tych zwierzaków minęło trochę czasu i zdążyli odkryć już kolejne gatunki stworzeń. Doktor Pollack zasugerował, że być może zajrzą do Pokedeksu ponownie, by zainspirować się podczas procesu nazywania kolejnych żuczków.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.