Odzyskaj duszę Eddiego z Iron Maiden

Michał Tomaszkiewicz
05.07.2016 20:01
Odzyskaj duszę Eddiego z Iron Maiden Fot. zrzut ekranu

Koniec czekania – Iron Maiden: Legacy of the Beast została oficjalnie udostępniona dla fanów. Za darmo zagrają właściciele telefonów z Androidem oraz iPhone'ów.

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po koncercie Iron Maiden, jaki miał miejsce 3 lipca 2016 roku we Wrocławiu – wciąż żyjemy występem i przeglądamy galerię – a już dostaliśmy kolejny prezent od zespołu. Legacy of the Beast trafił do Google Play oraz App Store.

To obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika Żelaznej Dziewicy. Twórcy gry umożliwili sterowanie postacią Eddiego, którego zadaniem jest przemierzanie światów inspirowanych płytami Ironów.

Maskotka Iron Maiden poprowadzi fanów przez historię zespołu – muzycy obiecują dużo smaczków i nawiązań do stworzonej przez siebie muzyki oraz oprawy graficznej wydawnictw. Osoby zaznajomione z zespołem nie będą mieć problemów z rozpoznaniem elementów związanych z klasycznymi albumami - „Powerslave”, „Killers”, „Somewhere in Time” czy „The Number of the Beast”.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

To jednak nie wszystko – przeciwnicy (na przykład Wickerman, Horus i Axis General), z którymi przyjdzie się nam zmierzyć kierując poczynaniami Eddiego, także powstali w nawiązaniu do poszczególnych wydawnictw.

Ścieżka dźwiękowa to oczywiście utwory stworzone przez Iron Maiden. Obok znanych i cenionych przebojów pojawić się mają także niepublikowane wcześniej nagrania z koncertów, wybrane i zaadaptowane przez Tony’ego Newtona oraz Steve’a Harrisa.

Celem gry jest zebranie odłamków duszy Eddiego (serce odzyskał już w teledysku do „Speed of light”) - i uratowanie tym samym wszechświata. Iron Maiden: Legacy of the Beast ma nie być jednak tylko zwykłą platformówką, tylko pełnokrwistym cRPG, w którym maskotkę Żelaznej Dziewicy będzie można wzmacniać za pomocą zdobywanych w walce artefaktom. Eddie będzie mógł także zyskać towarzyszy walki. Walka toczona jest w systemie turowym.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Twórcy gry obiecują ponad 40 różnych talizmanów, wpływających na statystyki i umiejętności prowadzonego bohatera. Jakby tego było mało, przygotowano 5 różnych wersji Eddiego - Warrior, Magus, Sentinel, Gunner i Assassin – dysponujących innymi mocnymi i słabymi stronami, co wpływa na przebieg rozgrywki.

Grą Iron Maiden: Legacy of the Beast można cieszyć się zupełnie za darmo, gracze mają jednak możliwość dokupienia przedmiotów ulepszających postać Eddiego.

My już gramy, a Wy?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.