Otworzyła drzwi awaryjne i przespacerowała się po skrzydle samolotu. Teraz może już nigdy nim nie polecieć

03.09.2020 10:48
Otworzyła drzwi awaryjne i przespacerowała się po skrzydle samolotu. Teraz może już nigdy nim nie polecieć Fot. . Pavlo Bagmut/Ukrinform/East News (zdjęcie poglądowe)

Do nietypowej sytuacji doszło na lotnisku w Kijowie. Oto pasażerka, wracająca z wakacji, zrobiła sobie „wycieczkę” po skrzydle samolotu, po tym jak maszyna wylądowała już na lotnisku. Owa wyprawa może ją jednak słono kosztować.

Jak podaje ukraiński portal AvianNews, do nietypowego zdarzenia doszło 31 sierpnia podczas lotu z tureckiej Antalyi do Kijowa. Na lotnisku Boryspol tuż po wylądowaniu jedna z pasażerek, wracająca z wakacji z mężem i dziećmi po prostu wstała i otworzyła drzwi awaryjne samolotu, po czym zwyczajnie wyszła na skrzydło maszyny.

Przeczytaj także

Nietypowa wycieczka

Wydarzenie szybko zaalarmowało pracowników linii UIA (Ukraine International Airlines), którzy szybko zainterweniowali, zgłaszając sprawę ochronie lotniska, policja oraz punktowi pierwszej pomocy. Próbowano wyjaśnić co było przyczyną zaskakującego zachowania kobiety. Szybko okazało się, że pasażerka nie jest pod wpływem żadnych środków odurzających, ani alkoholu. Nie umiała jednak wyjaśnić, co skłoniło ją do niestandardowego zachowania.

Patrząc jednak na nagranie z monitoringu lotniska, które pojawiło się w social mediach portalu AvianNews, sytuacja wygląda trochę, jakby kobieta uznała, że to naturalna procedura wychodzenia z samolotu i oczekiwała zejścia na płytę lotniska po otwarciu drzwi.

Przeczytaj także

Spacer po skrzydle – zobacz nagranie

W Internecie pojawiło się nagranie nietypowego spaceru kobiety.

Słone konsekwencje 

Za swój czyn kobieta może jednak słono zapłacić. Mimo, że nikomu nie stała się żadna krzywda, pogwałcenie zasad bezpieczeństwa na pokładzie samolotu, mogło przyczynić się do gorszej sytuacji. Dlatego też pasażerka otrzymała stosowną karę.

Przeczytaj także

Jak podają zagraniczne media, kobieta trafiła na „czarną listę” pasażerów linii Ukraine International Airlines i ma zakaz latania wszystkimi połączeniami tej firmy. Wszystko wskazuje jednak na to, że ban jest czasowy, choć źródła nie dotarły do informacji na temat czasu obowiązywania zakazu.

Czytaj także: Powrócił zakaz połączeń lotniczych. Obejmuje on aż 44 kraje, w tym m.in. Hiszpanię.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.