Red Dead Redemption 2 na PC – nowe informacje

Michał Tomaszkiewicz
29.10.2018 13:56
Red Dead Redemption 2 |undefined Fot. materiały prasowe

Red Dead Redemption 2 jest dla przedstawicieli komputerowej rasy panów bardzo drażliwym tematem – najnowsza gra Rockstara pokazała się na konsolach, a wersji PC ani widu, ani słychu. Chyba, że zajrzy się do kodu aplikacji towarzyszącej.

Pecetowcy zdecydowanie mają czego zazdrościć konsolowcom, którzy w świat Red Dead Redemption 2 przenieśli się 26 października 2018. O wersji komputerowej zbierającej doskonałe recenzje gry Rockstara nie wiadomo jeszcze nic – twórcy nie chcą zdradzić nawet, czy w ogóle powstanie.

Mało prawdopodobne wydaje się, żeby Red Dead Redemption 2 nie doczekał się wersji na PC – to ogromny rynek i setki milionów dolarów do zgarnięcia. Dlaczego więc RDR2 nie pojawiło się równocześnie na wszystkie platformy?

Jedno z wytłumaczeń może być dla właścicieli PC trudne do przełknięcia – być może problemem są wymagania sprzętowe. Red Dead Redemption 2 jest tytułem łasym na moc obliczeniową – widać to po porównaniu, jak gra wygląda i działa na poszczególnych konsolach.

Plotki o szykowaniu Red Dead Redemption 2 w wersji na PC jak do tej pory nie miały umocowania w konkretach i faktach – wszystko obracało się w dziedzinie domysłów. Aż do teraz, gdy informacje udało się wyciągnąć z aplikacji towarzyszącej do gry.

Red Dead Redemption 2 na PC nieoficjalnie potwierdzone w kodzie aplikacji

Informacji o Red Dead Redemption 2 na PC doszukano się w plikach Companion App, od początku tworzonej do współpracy z wszystkimi szykowanymi wersjami hitu Rockstara.

Entuzjaści, którzy wzięli aplikację pod lupę, odnaleźli wpisy odnoszące się do RDR2 na pecety, a także odnaleźli wspomnienia o wielu ustawieniach dotyczących współpracy aplikacji z grą uruchomioną na komputerach.

To pierwszy tak solidny dowód na to, że Rockstar nie zapomniał o swoich fanach posiadających PC – czy jednak będą oni mogli zagrać w Red Dead Redemption 2 jeszcze w tym roku w ramach prezentu na święta, dopiero się przekonamy.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.