Snapchat pozwoli grać w gry jako Bitmoji

Marcin Czajkowski
26.04.2019 16:27
snapchat|undefined Fot. materiały prasowe/Snapchat

Snapchat wkrótce wprowadzi na nowy poziom tworzenie własnych postaci w grach - będzie można wejść do rozgrywki z własnym Bitmoji.

Bitmoji to animowane awatary stworzone przez Snapchata, z których korzystać możemy w mediach społecznościowych. Do tej pory, zastosowanie miały głównie tam, ale Snapchat cały czas szuka nowych sposobów na ich spopularyzowanie. W czwartek, 25 kwietnia 2019 roku, deweloperzy otrzymali Bitmoji for Games SDK, które pozwolą im wprowadzić personalizowane awatary do gier.

Przeczytaj także

Już niedługo zagramy awatarem Bitmoji

Już niedługo możliwe będzie zaimplementowanie w grach własnej postaci Bitmoji. Aby tego dokonać, wystarczy zeskanować kod, udostępniony przez Snapchata. Rzecznik prasowy firmy z Kalifornii mówi:

Chcemy, aby gracze po włączeniu swojej ulubionej gry mogli w prosty sposób zeskanować kod i rozpocząć rozgrywkę jako Bitmoji, niezależnie od platformy. W momencie, kiedy odbywać się będzie wybór postaci, gracze zobaczą na wyświetlaczu Snapcode, który wystarczy zeskanować za pomocą Snapchata, aby wejść do gry jako Bitmoji.

Na razie nie wiadomo jeszcze w jakich grach wykorzystamy Bitmoji. Snapchat podaje jednak kilka przykładów na stronie Bitmoji for Games.

Przeczytaj także

Kolejny krok dla Bitmoji

Snapchat kupił studio odpowiedzialne za Bitmoji, Bitstrips, za 64 miliony dolarów w 2016 roku. Natomiast w 2018 został deweloperom udostępniony SnapKit, pozwalający na implementację awatarów w zewnętrznych aplikacjach. I tak, z Bitmoji można skorzystać np. na Tinderze, czy w zegarkach Fitbita.

Bitmoji-For-Games-Platformer Fot. foto: ,materiały prasowe/Snapchat

Póki co, SDK Bitmoji for Games będzie darmowe dla deweloperów wybranych przez Snapchata. Wśród nich znajdą się studia tworzące na PC, Maca, Xboxa, PlayStation, Nintendo Switch, iOS oraz Androida. Co ciekawe, większość twórców gier, o których myśli Snapchat posiada już w swoich produkcjach opcje personalizacji postaci, jednak Bitmoji ma je rozwinąć - skupić się na zmianie detali w twarzach, aby maksymalnie upodobnić cyfrowy awatar do gracza.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.