Facebook: Jak sprawdzić, co na moim profilu widzą inni?

Karolina Woźniak
15.02.2019 13:15
jak inni widzą mój profil na Facebooku|undefined Fot. : shutterstock.com

Facebook to obecnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Korzysta z niego ponad 500 milionów ludzi. Jesteś ciekawy, jak inni widzą Twój profil?

Dla osób, które zakładają Facebooka bardzo ważne jest to, jak inni widzą ich profil. Z popularnego portalu obecnie korzysta ponad 16 milionów Polaków, a codziennie loguje się na nim 80% użytkowników. To naprawdę spora liczba osób. Facebook co rusz wprowadza różne przydatne funkcje, które usprawniają użytkowanie tej witryny. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób sprawdza się, jak nasz profil widzą inni użytkownicy i co się im wyświetla, dobrze trafiliście. Przedstawiamy Wam sposób, który ułatwi Wam sprawdzenie tego wszystkiego. 

Przeczytaj także

Jak sprawdzić, jak inni widzą nasz profil na Facebooku?

Żeby sprawdzić, jak inni widza nasz profil na Facebooku, należy wejść na stronę naszego profilu i kliknąć w wielokropek, który powinien się wyświetlać na naszym zdjęciu w tle. Następnie należy kliknąć opcję "Wyświetl jako" i zdecydować, w jaki sposób chcemy zobaczyć nasz profil. Możemy go obejrzeć z perspektywy naszego konkretnego znajomego lub z perspektywy użytkownika, który nie jest w gronie naszych znajomych. To ułatwi nam kontrolowanie tego, co wyświetla się innym użytkownikom.

Obecnie w centrum pomocy Facebooka widnieje informacja, że ta opcja jest tymczasowo niedostępna ze względu na incydent związany z bezpieczeństwem. Facebook chce jak najlepiej przeanalizować to, na ile ta funkcja jest faktycznie bezpieczna.

Dane osobowe udostępniane na Facebooku

Przy zakładaniu Facebooka należy zwrócić szczególną uwagę na to, co wpisujemy do zakładki "Informacje". Najlepiej podać jedynie podstawowe informacje, takie jak np. imię i nazwisko. Nic również nie stoi na przeszkodzie, żeby pochwalić się, jakie języki znamy, ale nie warto podawać swojego prywatnego numeru telefonu, daty urodzenia, miejsca zamieszkania czy adresu e-mail. Takie dane są poufne i z pewnością nikt nie chciałby, żeby wpadły w niepowołane ręce.

Zobacz także: >>Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku?<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.