5 najstraszniejszych cmentarzy na świecie. Oto nawiedzone miejsca, w których straszy

Karolina Woźniak
18.01.2019 14:30
Cmentarz |undefined Fot. : Wieslaw M. Zielinski/East News

Niejedna osoba, która wieczorową porą przechodzi obok cmentarza, czuje dreszczyk grozy. Co, gdyby okazało się, że cmentarz, obok którego właśnie przechodzicie, jest nawiedzony? Poznajcie straszne historie związane z najbardziej nawiedzonymi cmentarzami na świecie.

Niektórzy ludzie uwielbiają się bać. Nie straszne im zwiedzanie opuszczonych szpitali psychiatrycznych, willi, o których krążą straszne, miejskie legendy, a przede wszystkim cmentarzy. To właśnie w tym miejscu, na większości filmów rodzi się zło. Zmarli budzą się i wychodzą z grobów. Nic dziwnego, że cmentarze budzą u niektórych ludzi taki strach, a niektórzy opowiadają o nich straszne historie.

Najstraszniejsze cmentarze na świecie

Kto z nas nie słyszał przerażających opowieści o nawiedzonych cmentarzach? Chyba nie ma takiej osoby. Okazuje się, że to, co kiedyś usłyszeliście, może stać się prawdą. O niektórych z miejsc wiecznego spoczynku krążą straszne legendy, które nawet u najodważniejszych mogą wywołać gęsią skórkę. Jesteście ciekawi, które cmentarze zalicza się do najstraszniejszych miejsc na świecie?

Cmentarz Bachelor Grove w Chicago, USA

Ten cmentarz jest uznawany za jedno z najstraszniejszych miejsc w USA. W tym miejscu nie chowa się już ludzi, ale miejsce zostało owiane złą sławą ze względu na krążące wokół niego legendy, które opowiadają o nadprzyrodzonych zjawiskach. W 1844 roku pod lasem Rubio Woods powstał cmentarz. W trakcie budowy kanału Illinois – Michigan zginęło wielu mężczyzn, którzy zostali pochowani właśnie w tym miejscu. Na cmentarzu znajduje się wiele murowanych studni, które świadczą o tym, że nieopodal mógł znajdować się kiedyś dom. Naoczni świadkowie twierdzą, że widzieli w oddali białą, wiktoriańską willę, która znika kiedy ktoś idzie w jej kierunku. Jedna z grup, która prowadziła śledztwo w związku z doniesieniami o zjawiskach paranormalnych na cmentarzu, sfotografowała miejsce, w których doświadczyła dziwnych anomalii. Po wywołaniu zdjęć badacze zauważyli na jednym z nich młodo wyglądającą kobietę, która siedziała na jednym z nagrobków. Miejskie legendy mówią, że zjawa snuje się po cmentarzu w poszukiwaniu swojego dziecka.

Cmentarz w Chicago Fot. fot: CC BY-SA 3.0/MattHucke

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej nawiedzone lasy świata

Cmentarz w Stull, USA

Na tym cmentarzu podobno można odnaleźć schody, które prowadzą do piekła. Niektórzy twierdzą, że w miejscowości Stull, w stanie Kansas znajduje się jedna z siedmiu bram do królestwa ciemności. Brzmi zaskakująco? Okazuje się, że zjawisko można zobaczyć tylko w noc Halloween. Legenda głosi, że na sośnie, która niegdyś stała na cmentarzu, wieszano czarownice. Obok odnajdziemy ruiny kościoła. Podobno wrota do piekieł otwierają się pomiędzy ruinami kościoła a sosną. Cmentarz w Stull jest również miejscem, które odwiedza sam Szatan. Jedni mówią, że diabeł schodzi na ziemie na grób dziecka, które spłodził z czarownicą, a niektórzy uważają, że odwiedza grób swojej ukochanej – wiedźmy. Niestety osoba, która odważy się wejść na teren cmentarza, czeka sroga kara. Nie chodzi tutaj o zesłanie do piekieł, ale o... grzywnę. Cmentarz jest zamknięty, a ten, kto wejdzie tam pomimo zakazów, może trafić na pół roku więzienia lub zapłacić karę w wysokości tysiąca dolarów.

Cmentarz w Stull Fot. fot: CC BY 2.0/Ayleen Gaspar

ZOBACZ TEŻ: TOP 10 miejsc w Polsce, w których straszy

Cmentarz Greyfraires w Edynburgu, Szkocja

To kolejne miejsce, które według niektórych jest nawiedzone. Pochowków dokonywano tam w XVI wieku. Siły nadprzyrodzone zaczęły działać długo po śmierci George'a "Bluidy'ego" Mackenziego, prawnika, który przybył do miasta w XVII wieku. Pod koniec lat 90. XX wieku pewien bezdomny włamał się do grobowca. Chciał w ten sposób uchronić się przed mrozem, który panował na dworze. Mężczyzna położył się na trumnie Mackenziego. Niestety skrzynia, w której został pochowany prawnik, była z XVII wieku. Pod ciężarem bezdomnego niestety pękła i mężczyzna wpadł do niej. Szybko stamtąd uciekł. Twierdził, że uwolnił ducha Mackenziego. Turyści twierdzą, że jest w tym sporo racji. Opowiadają o nadprzyrodzonych siłach, które panują na cmentarzu. Odwiedzający skarżą się na zawroty głowy i na uczucie kreślenia krzyża z tyłu głowy. Inni mdleją lub zostają zepchnięci ze schodów przez, jak twierdzą, nadprzyrodzone siły.

Cmentarz w Edynburgu Fot. fot: CC BY-SA 3.0/Carlos Delgado

Katakumby w Paryżu, Francja

Przed wejściem do podziemnego cmentarza widnieje napis: „Stój, to zejście do imperium śmierci”. 20 metrów pod ziemią zgromadzono szczątki ok. 6 miliona zmarłych. W XVIII wieku paryskie cmentarze były przepełnione, z tego powodu, przed obawą wybuchu epidemii, postanowiono je zlikwidować. Szczątki przeniesiono do dawnego kamieniołomu. Aktualnie miejsce jest udostępnione dla zwiedzających, których prowadzi 2 kilometrowa trasa. Co zatem kryje się w tym miejscu? W podziemiach czekają na nas fasady i rzeźby z ludzkich szczątek. Reszta podziemnego grobowca, czyli ok. 300 km, jest niedostępne dla turystów. Zdarzały się również sytuacje, w których ludzie już nie wychodzili z podziemnego cmentarza. Nie zostali również nigdy odnalezieni.

Katakumby w Paryżu Fot. fot: CC BY-SA 4.0/Rijin

ZOBACZ TEŻ: Polak spędził noc na nawiedzonej wyspie Poveglia

Katakumby Kapucynów w Palermo, Sycylia

Miejsce przyciąga turystów, ale należy pamiętać, że zwiedzanie jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. W miejscu pochówku znajduje się ok. 8 tysięcy zwłok. Niektóre z nich stoją lub leżą, inne wiszą na ścianach. W katakumbach szczątki są podzielone według płci i pozycji społecznej. Możemy tam odnaleźć profesorów, kobiety, które nie zdążyły wyjść za mąż (mają na sobie białe suknie ślubne) i kupców. Na cmentarzu złożone są zwłoki całych rodzin, małych dzieci i niemowląt. Ciała, które znajdują się w katakumbach Kapucynów uległy naturalnej mumifikacji. Jedno z ciał, które należy do dwuletniej Rosalii Lombardo, jest zachowane w niemal nienaruszonym stanie. Jakiś czas temu turyści zauważyli niepokojącą rzecz. Opowiadali, że zmarła dziewczynka zaczęła otwierać oczy. Zakonnicy twierdzili, że wokół trumny można poczuć piękną woń kwiatów. Naukowcy postanowili zbadać całą sprawę. Okazało się, że nie tylko skóra Rosalii jest w świetnym stanie. Okazuje się, że narządy wewnętrzne również są bardzo dobrze zachowane.

katakumby Sycylia Fot. fot: Domena publiczna/Sibeaster

ZOBACZ TEŻ: Śmierć kliniczna: Jak wygląda i co znajduje się po drugiej stronie?  

Jakie nawiedzone cmentarze jeszcze znacie?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.