Twórcy The Division zrobią grę Star Wars z otwartym światem. Co wiemy o projekcie?

14.01.2021 13:59
Twórcy The Division zrobią grę Star Wars z otwartym światem. Co wiemy o projekcie? Fot. Lucas Film / Walt Disney/Collection Christophel/East News

Twórcy z należącego do Ubisoftu studia Massive Entertainment poinformowali, że zamierzają stworzyć grę wideo Star Wars z otwartym światem. Ich partnerem będzie nowopowstałe Lucasfilm Games.

Twórcy The Division tworzą grę Star Wars z otwartym światem

Jak podaje portal Wired, nadchodząca produkcja ze świata Star Wars zostanie wyreżyserowana przez Juliana Gerighty'ego (The Division 2, The Crew), a tworzona jest na autorskim silniku graficznym Massive Entertainment, zwanym Snowdrop. Oprócz tego niestety nie posiadamy zbyt wielu innych informacji.

Polecamy

Wiemy na pewno, że Disney postanowił rozszerzyć listę deweloperów gier ze świata Star Wars - od kilku ostatnich lat licencję na markę miało Electronic Arts, ale umowa wygasła. Dlatego też powstała nowa firma Lucasfilm Games, która ma być "centrum zarządzania" wszystkimi nadchodzącymi projektami związanymi ze Star Wars.

Jak w rozmowie z Wired decyzję wytłumaczył wiceprezes gier i interaktywnych doświadczeń Disneya, Sean Shoptaw:

EA było i wciąż jest strategicznym i ważnym partnerem dla nas. Ale odnieśliśmy wrażenie, że możemy rozszerzyć zakres naszej działalności.
Polecamy

Na temat nowego projektu wypowiedział się również szef Ubisoftu, Yves Guillemot:

Galaktyka Star Wars jest niesamowitym źródłem motywacji dla naszej drużyny, by rozszerzać horyzonty naszego medium. Tworzenie nowych światów, postaci i historii, które staną się stałą częścią opowieści ze Star Wars to niesamowita możliwość dla naszego studia. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z Lucasfilm Games i stworzyć oryginalną przygodę Star Wars, która będzie inna od czegokolwiek, co widzieliście wcześniej.

Gra jest dopiero we wczesnej fazie produkcji. Spodziewamy się, że pojawi się najwcześniej pod koniec 2022 roku (spekulacja) na pecetach i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.