Zbiórka na książkę o Wiedźminie ruszyła na Kickstarterze

Michał Tomaszkiewicz
19.06.2019 16:44
książki o Wiedźminie|undefined Fot. materiały prasowe

Francuskie wydawnictwo Third Éditions zorganizowała na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na swój najnowszy tytuł: książkę o Wiedźminie. Lektura ma przybliżać okoliczności powstawania sagi gier o Geralcie.

Nie trzeba było długo czekać, żeby pojawienie się książki „The Rise of the Witcher - A New RPG King” stało się pewne. Wydanie tytułu zostało błyskawicznie sfinansowane. Do końca zbiórki zostało 30 dni, pozostało więc tylko czekać na osiągnięcie celów dodatkowych.

„The Rise of the Witcher - A New RPG King” ma przybliżać kulisy opracowywania gier, analizować ich projekt, podsuwać ciekawostki i szczegóły dotyczące zarówno samym tytułów, jak i świat przestawionego, a nawet dostarczać informacji na temat muzyki.

„Pisane z pasją” kompendium dostępne będzie w języku angielskim. Na okrągłych 256 stronach znalazło się między innymi miejsce na wywiady z Marcinem Iwińskim (szefem grupy CD Projekt) oraz twórcami zadań oraz fabuły w Wiedźminach.

Zobacz także: Twórcy ujawniają sekrety powstawania Wiedźmina [WIDEO]

Kulisy powstawania pierwszego Wiedźmina można poznać oglądając polski dokument.

Zbiórka na książkę o Wiedźminie na Kickstarterze. Do wyboru e-book lub papier

„The Rise of the Witcher - A New RPG King” będzie dostępny w dwóch, a nawet trzech wersjach. Za 12 euro można zamówić e-booka, wydanie papierowe jest dwa razy droższe.

Third Éditions przygotowało także opcję kolekcjonerską, w której papierowe wydanie „The Rise of the Witcher - A New RPG King” wzbogacone jest e-booka oraz możliwość stosowania zamiennych okładek. Taka przyjemność została wyceniona na 29 euro.

Istnieje także możliwość wykupienia publikacji dedykacji dla siebie lub wybranej osoby. Opcja ta została wyceniona na 1000 euro.

Książka pokazująca historię gier o Wiedźminie będzie miała premierę w grudniu 2019 roku, e-book zostanie rozesłany miesiąc wcześniej. Także w listopadzie 2019 pojawi się Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsolkę Nintendo Switch.

Przeczytaj także

Ciekawe, co na temat książki o grach o Wiedźminie miałby do powiedzenia Andrzej Sapkowski. Pisarz znany jest z niezbyt przychylnego podejścia do adaptacji swoich dzieł, dostało się nawet tworzonemu przez Netfliksa serialowi.

Zobacz także: Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie” 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.