Poseł Tarczyński zawiadomił prokuraturę i ministra Ziobrę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Nergala

Maciej Koprowicz
10.03.2018 15:43
Poseł Tarczyński zawiadomił prokuraturę i ministra Ziobrę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Nergala Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, BARTEK SYTA/Polska Press/EAST NEWS

Dominik Tarczyński uważa, że Nergal obraził jego uczucia religijne, publikując na Facebooku wideo z figurką Jezusa.

8 marca 2018 na swoim profilu na Facebooku Nergal opublikował życzenia z okazji Dnia Kobiet. Lider Behemotha zaśpiewał dziecięcą piosenkę, machając przy tym dildo z przymocowaną figurką ukrzyżowanego Jezusa. Wideo oburzyło internautów, którzy uznali żart muzyka za bardzo niesmaczny, a wielu chrześcijan poczuło się nim urażonych.

W sprawie filmu Nergala głos zabrał nawet poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński, który fanom metalu dał się poznać, gdy w 2017 pomógł muzykom zespołu Decapitated w zwolnieniu z aresztu w Stanach Zjednoczonych. Teraz poseł Tarczyński zadeklarował na Twitterze, że złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Nergala.

Parlamentarzysta dotrzymał słowa danego internautom – wczoraj złożył w Prokuraturze Rejonowej w Kielcach zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez Adama Darskiego. Jak napisał, Nergal miał dokonać obrazy jego uczuć religijnych jako rzymskiego katolika i znieważyć publicznie przedmiot czci religijnej, czyli figurę Jezusa Chrystusa. Poseł powołał się na art. 196 KK.

Tarczyński napisał w uzasadnieniu:

Tego typu obrzydliwe zachowanie jest niegodne i uderza w przedmiot czci religijnej wielu milionów Polaków, jak również i wyznawców wiary rzymskokatolickiej znajdujących się poza granicami naszego kraju. Połączenie Figury Jezusa Chrystusa z imitacją męskiego członka nie może się z niczym innym kojarzyć jak tylko z próbą ośmieszenia tego co święte, tego co jest dla wielu najwyższym wyrazem sacrum, szacunku i ludzkiej miłości.

Kilka godzin po tym oświadczeniu poseł Tarczyński napisał na swoim profilu na Facebooku, że skontaktował się z nim menedżer Nergala i zaproponował ugodę oraz tekstowe przeprosiny na profilu muzyka. Parlamentarzysta odpowiedział, że oczekuje od Darskiego przeprosin w języku polskim w formie wideo.

tarcz Fot. foto: www.facebook.com/dominik.tarczynski

Dziś Dominik Tarczyński zapowiedział, że składa wniosek do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o objęcie nadzorem złożonego przez niego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Na swoim Instagramie Darski przeprosił wszystkich urażonych filmem, jednocześnie ostrzegając, że na swoim profilu zamieszcza opinie często niezgodne z konserwatywnym światopoglądem.

Czy Waszym zdaniem Nergal przekroczył granice i powinien ponieść konsekwencje?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.